Poruszające zdjęcie. Były ukraiński policjant trzyma hełm należący do jego 19-letniego syna, który zginął od kuli snajpera

O Ukraińcach pamięta Polska. Około 200 osób wzięło udział w demonstracji przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Wśród zgromadzonych byli zarówno Ukraińcy, jak i Polacy popierający działania protestacyjne na Ukrainie.

Foto: niezalezna.pl / Były ukraiński policjant trzyma hełm należący do jego 19-letniego syna, który zginął od kuli snajpera

Foto: niezalezna.pl / Były ukraiński policjant trzyma hełm należący do jego 19-letniego syna, który zginął od kuli snajpera

Zabrzmiał hymn Ukrainy, minutą ciszy uczczono zabitych. Przy wejściu do ambasady demonstrujący złożyli kwiaty i zapalili kilkadziesiąt zniczy.

Między nimi umieszczono karty z hasłami „Zbrodniczy reżim Janukowycza, tak jak wcześniej komunistyczny reżim Jaruzelskiego, morduje własny naród!” oraz „Powstrzymajcie bratobójczą walkę!”, znajdował się tam także wiersz Adama Mickiewicza „Reduta Ordona” oraz tom poezji ukraińskiego poety Tarasa Szewczenki.

Drzewa demonstranci obwiązali workami pomalowanymi czerwoną farbą. Na ścianie ambasady umieścili także cztery tablice upamiętniające poległych na Majdanie, m.in. porwanego i torturowanego Jurija Werbyckiego oraz dwudziestoletniego Serhija Nigojana.

Więcej przeczytasz na niezalezna.pl

Źródło: www.niezalezna.pl

PrintFriendly
|

Komentarzy: 39 do “Poruszające zdjęcie. Były ukraiński policjant trzyma hełm należący do jego 19-letniego syna, który zginął od kuli snajpera”

 1. Czy Rosyjski snajper wykonywał rozkazy Putina? pisze:

  Kto na tym konflikcie i zbrodniach na Ukrainie skorzysta jak nie Rosja przyłączając cześć Ukrainy do Rosji ?

  Oceń komentarz: Dobre 29 Słabe 6

  • Popieram wpis Pana Tomasza Święcha na faceboku pisze:

   ma po prostu racje! Potrzebna zgoda i pomoc Polaków dla Ukraińców szczególnie w tym czasie gdy Putinowska Rosja eksterminuje naród Ukraiński !

   Oceń komentarz: Dobre 20 Słabe 35

  • Polski rząd PO-PLS z Tuskiem na czele też służy Putinowskiej Rosji pisze:

   jak ?

   np. płacimy Rosji za gaz więcej niż Niemcy i inne kraje w Europie

   W ten sposób budujemy potęgę Rosji kosztem zwykłych Polaków

   Oceń komentarz: Dobre 36 Słabe 14

  • najgorsze w tym wszystkim jest to że Polska jest bezbronna i nie ma praktycznie armii pisze:

   Polska też nie ma elit wśród rządzących a bojaźliwych i zależnych od Rosji i Niemiec tchórzy —— a jak przychodzi co do czego to nie można liczyć na pomoc nikogo co widzimy po przykładzie Ukrainy !—– Zlikwidowaliśmy Armię a przykład Ukrainy pokazuje że możemy tylko liczyć na siebie nigdy na Anglię, Niemcy, USA czy Unię Europejską

   Oceń komentarz: Dobre 38 Słabe 5

  • Orzeł Biały pisze:

   ZGINELI LUDZIE !! Teraz trudno będzie znaleźć wyjście. NIENAWIŚĆ i chęć odwetu pozostanie na zawsze..Kto teraz poradzi sobie z taką sytuacją. Sprawy dzieją się same. A niektórym krwi ciagle będzie mało. W tym wszystkim mocno na pewno zaangarzowana jest Moskwa..A MY TUTAJ rozbrojeni..Nie daj boze czego..Znów nas samym sobie pozostawią.. BOŻE Mój !

   Oceń komentarz: Dobre 23 Słabe 6

  • antybolek pisze:

   zbroniczy reżim Jaruzelskiego????, pierwszy słyszę!, chyba że za zbrodnie w Polsce dostaje się wysokie emerytury, opiekę w resortowej służbie zdrowia, wydaje książki i udziela wywiadów, czy niezależność w Polsce polega na wypisywanieu kompletnych bzdur ????

   Oceń komentarz: Dobre 16 Słabe 3

 2. JANÓWEK pisze:

  A ja się pytam, dlaczego każdy temat związany z UM ma zablokowane komentarze?

  Widać władza boi się ludu i jego zdania…

  A najlepsza to jest cenzura w wykonaniu portalu, nieudolne usuwanie komentarzy i przestawianie pozostawionych żeby nikt się niezorientował…

  Ale lud nie jest już ciemny i swoje zdanie wyrazi przy wyborach a wtedy nowa miotła wszystkie brudy wymiecie…

  Oceń komentarz: Dobre 35 Słabe 5

 3. Oddał się Putinowi ! pisze:

  Dlaczego jeszcze niektórzy wykonują rozkazy Złodzieja Oligarcha swoja armia i policja która ma dbać o bezpieczeństwo obywateli morduje swoich synów i braci. Dalej nie potrzeba komentować. A nawet tacy słudzy oddani w czasie pokoju potrafią tak ślepo służyć za parę większych srebrników.I nie może zrozumieć do czego został powołany.

  Oceń komentarz: Dobre 13 Słabe 6

  • antybolek pisze:

   na Ukrainie jest już hipokryta Sikorski – pamiętacie, co mówił w Polsce „dorżniemy watahy” teraz ma okazję żeby słowo stało się ciałem !

   Oceń komentarz: Dobre 18 Słabe 7

 4. mieszkaniec pisze:

  Polacy pamiętają też Wołyń.

  Oceń komentarz: Dobre 41 Słabe 13

  • IVAN pisze:

   No i po co wygrzebywać stare sprawy.

   Skoro Polacy pamietają wołyń, to czemu tak chetnie jeżdzą na Ukrainę po paliwo, papierosy, alkohol…
   Dobrze jest tylko widziec to co chce sie widzieć i co jest dla mnie korzystne…

   Niemcy też Polakom wyrządzili wielką krzywdę a jakoś tłumy tam jezdzą do pracy, tłumy ściągają z Niemiec auta…

   Czemu tego nikt nie pamieta.
   Nie można wieki zyć tym co było bo czasy się zmieniają , ludzie też…

   Oceń komentarz: Dobre 21 Słabe 13

  • Ja pisze:

   Przestańcie już wypominać ten WOOOOYŃ !!!!! Przestańcie już jątrzyć miedzy narodami i swoimi bliźnimi !!!!!

   Oceń komentarz: Dobre 10 Słabe 16

  • Ja pisze:

   Przestańcie juz z tym WOŁYNIEM !!! …zle sie robi czytajac niektore komentarze…dziwic sie skad wojny na swiecie…wlasnie z takiego myslenia…okropnosc…zastanowcie sie kilka razy zanim wlasne frustracje przejma kompletna kontrole nad bycie czlowiekiem…rozumnym…

   Oceń komentarz: Dobre 7 Słabe 12

 5. Aleksiej Suragov pisze:

  co tu dużo gadać to ukraina tam żadzi rosjia azyl janukowycz dostanie, ukraine podzielą i tyle bedzie, a jak polska się wepcha bedzie wojna a usa nam nie pomoże bo na ukrainie złóż ropy i matrriałów szlachetnych nie ma . I jeszcze bedzie wojna jak bedziemy pomagać ukraińcą ich kraj niech walczą jak nasze starsze pokolenie nikt nam nie pomagał pamiętajcie historie je… ukraine

  Oceń komentarz: Dobre 18 Słabe 8

  • Ty chyba z za Dniepru pisze:

   Sugarov czytam i twoje komentarze i mam swoje zdanie wiedz,że tak myślących jak ty debili jest tu więcej co świadczy też pisownia.Cyt.tam żadzi rosjia.Polska się nie wpycha Polska pomaga w potrzebie.Oni walczyli tylko pod innych dyktando douczali się na SS,Wermachcie słuchali swoich nacjonalistów łącznie z religijnymi Popami i pod koniec byli specjalistami w barbarzyństwie.Ale to nie Ci którzy walczą teraz.Połowa jest w twoim wieku.I próbują z tego wyjść.

   Oceń komentarz: Dobre 10 Słabe 4

  • beksa pisze:

   @Aleksiej Sugarov

   Koniecznie weź słownik ortograficzny. A najlepiej byłoby gdyby tacy jak ty zostawili swoje głębokie przemyślenia dla siebie, bo wstyd i hańba.

   Tam giną ludzie.

   Oceń komentarz: Dobre 6 Słabe 6

 6. ej pisze:

  Skad wy wiecie że wolna Ukraina tych powstancow jest w interesie Polski???
  wróżbici??
  A ja wam mowie że ta nowa Ukraina (jesli powstanie) bedzie przesladowac mniejszosci narodowe,w tym mieszkajacych tam Polaków!!!!
  Podoba wam sie to???

  Oceń komentarz: Dobre 28 Słabe 9

 7. Kontynuując - ja się pytam dlaczego pod materiałami europoseł Łukacijewskiej nie można pisać komentarzy ??? Cenzura czy co ??? pisze:

  Kontynuując – ja się pytam dlaczego pod materiałami europoseł Łukacijewskiej nie można pisać komentarzy ??? Cenzura czy co ???

  Oceń komentarz: Dobre 26 Słabe 3

  • Lala pisze:

   CO TY KOLEGO ! Zdjęcia ci nie wystarczą ! Toż to „anioł” najprawdziwszy. Jak to chcesz komentoać ??

   Oceń komentarz: Dobre 18 Słabe 1

 8. Borja pisze:

  jakiej pomocy potrzebuja ukraincy? chleba, jedzenia,kocy, spiworow? wojskowej sie nie moga spodziewac bo to jest ich prywatna sprawa. Poza tym Polaska jest bezbronna, bez armii. Kiedys wybrali niezawislosc I niepodleglosc. Rzadzili prze pare lat I doprowadzili do tego co sie stalo. Madrosc wieczna mowi, ze ten teren jest niebezpieczny od zarania. Bylo zle pod panowaniem polskim, nie bylo dobrze pod Rosja, to jaka jest tozsamosc narodowa tej narodowosci? Nie jest latwo byc niepodleglym panstwem, bo po slowach dochodzi do rzeczywistosci ktora przerasta mlode panstwo. Popatrz na Polske, to jest kwestia czesu. Ci co walczyli o demokracje stali sie dyktatura, ale hipokryzja. „Bolek” Walesa jezdzi na wakacje do Miami za pieniadze.. no wlasnie. Jako elektryk zarobil fortune w Gdanskiej stoczni, dlatego upadla. Niech Zyje Wolna Polska panie Tusk, gratuluje sukcesow albo uspiechow w zaleznosci od interpretacji. Roznica jest tylko, ze Polocy opuszczaja kraj bez walki zostawiajac go dla tych co rzadza. Podobno oni sie wyzywia. Przynajmniej tak mowia

  Oceń komentarz: Dobre 16 Słabe 7

  • Adam pisze:

   Zamiast brać udział w emocjonalnych jałowych[głupawych]dyskusjach udział kto, kogo wymordował w czasie wojny pragnę zauważyć że na Ukrainie nie ma ani nie było policji tylko jest milicja.

   Oceń komentarz: Dobre 2 Słabe 3

 9. UK pisze:

  APEL DO WSZYSTKICH UKRAINCÓW PATRIOTÓW KTÓRZY MIESZKAJĄ W CAŁEJ POLSCE WRACAJCIE NA MAJDAN I STAŃCIE W SZEREGU SWOICH BRACI W WALCZCIE O WOLNOŚĆ UKRAINY

  Oceń komentarz: Dobre 19 Słabe 8

 10. anty pisze:

  wolność Ukrainy dała się najmocniej poznać w ostatnich wyborach, kiedy to w demokratyczny sposób Ukraincy opowiedzieli się za Janukowyczen, a nie nie za Tymoszenko,co było,a jakże! obserwowane na miejscu przez między innymi polskich obserwatorów!!!
  Jak śpiewał Smoleń: widziały gały co brały!!!

  Oceń komentarz: Dobre 17 Słabe 4

  • zmienń poziom pisze:

   Demokratycznie to wybrali u nas i co, teraz piszesz a jak skomlisz a tam diabeł liczy głosy.I też nie wiadomo co by zrobił w tej sytuacji inny wybrany.Tylko ta korupcja zamiatanie pod dywan , krycie kolegów, brak konsekwencji za ewidentne błędy urzędasów.By nie to to nie miał byś racji.

   Oceń komentarz: Dobre 5 Słabe 0

  • a Tuska też wybieraliście i nie okazał się kłamcą ? pisze:

   zresztą zobaczcie sami jak nas okłamał Tusk i jego POsadkowi

   http://www.youtube.com/watch?v=U0kZefJe4xs

   Oceń komentarz: Dobre 7 Słabe 0

 11. no pisze:

  bądzcie pewni jednego – ta cała zabawna opozycja ukrainska – oni moze wywalczą te wolnosc i władzę od Janukowycza a potem sie znow miedzy sobą pokłócą

  to jest taki dziwny naród i do tego antypolski
  a my naiwniacy lecimy im na pomoc
  jeszcze sie nam „odwdzięczą”

  Oceń komentarz: Dobre 21 Słabe 5

  • Ukraincy są napewno antyRosyjscy pisze:

   tak jak Polacy muszą mieć świadomość że najwiecej zbrodni na Polsce i Polakach dokonywali zawsze Rosjanie i Niemcy

   Oceń komentarz: Dobre 10 Słabe 1

  • Ja pisze:

   do ” no” :

   … taki dziwny i do tego antypolski jak i my antyukraińscy.

   Nie strasz nie strasz bo sie z****sz !!!

   Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 3

 12. Semper Fidelis pisze:

  Polski ojciec nie mógł trzymać hełmu,jego dziecko go nie nosiło.Zginęło w wieku niemowlęcym przekłute widłami .Symbolem Ukrainy.

  Oceń komentarz: Dobre 18 Słabe 7

  • Baba z Zagórza pisze:

   Historii zmienić się nie da. Mimo wszystko życzę współczesnym Ukraińcom sprawiedliwego i spokojnego państwa, bo tylko wtedy można ujrzeć przeszłość we właściwym świetle. Mam nadzieję,że może kiedyś to nastąpi.

   Oceń komentarz: Dobre 12 Słabe 1

  • ZB pisze:

   Wszyscy martwimy się o sąsiadów,ja,tylko chcę przypomnieć, że dzisiaj,przypada kolejna rocznica,zbrodni dokonanej przez bandytów ukraińskich, podwładnych Bandery .Otóż 21lutego1944r oddział UPA wtargnął do Klasztoru Karmelitów Bosych w m.Wiśniowiec i wymordował,około300 Polaków,cywili, głównie kobiet i dzieci.W tym samym czasie,w Wiśniowcu Starym wymordowano 138 Polaków.
   Największa zbiorowa mogiła, wymordowanych Polaków z Wiśniowca Nowego,nigdy nie została upamiętniona i oznaczona Znajduje się,na miejscowym cmentarzu w Wiśniowcu,porośnięta
   krzakami.Ciekaw jestem,czy kiedykolwiek,obecnie Pols(cy)ki
   polityk(cy)będący tam na Ukrainie,wspierający obecny pucz,pamietał(li) o tej tragedii,i uczcił(li),chociaż jeden raz minutą ciszy pomordowwanych Polaków przez UPA
   Zapomnieli?

   Oceń komentarz: Dobre 16 Słabe 4

  • Ja pisze:

   Semper Fidelis – następny pamiętliwy i podjudzony który nie pozwala zabliźnić się ranom, będziesz tak całe życie wywoływał ???

   Oceń komentarz: Dobre 6 Słabe 9

 13. green pisze:

  Zastanówcie się kogo popieracie !!
  Jeden z liderów opozycji to człowiek który gloryfikuje banderowców i uzurpuje sobie prawo do ziemi polskiej !!!!
  Mój dziadek opowiadał w jaki sposób mordowali Polaków SZOK aż trudno w to co słyszałem uwierzyć ! w ogóle do czego zdolni są ci ludzie..
  Lecz trzeba jasno podkreślić, że takiej wojny nie popieram i źle się dzieje, że jeden naród do siebie strzela.

  Oceń komentarz: Dobre 13 Słabe 2

 14. Ja pisze:

  Do @ZB:

  W związku z tym , że usunięto moj komentarz mówiący o tym jak Wojsko Polskie mordowało Ukraiców w latach 1944-1947, odsyłam Cię do bibilioteki – poczytaj trochę a dowiesz sie że i my Polacy mam krew na rękach.

  Tylko o tym i o rocznicach tych wydarzeń jakims cudem my nie pamiętamy.

  Oceń komentarz: Dobre 12 Słabe 11

  • mieszkaniec pisze:

   ty, „Ja” co ty się tak do każdego przypieprzasz, krytykujesz i bronisz Ukraińców za ich zbrodnie na Polakach. Potem piszesz, że ty Polak. Jaki ty Polak jak ty Ukrainiec czystej krwi. zobacz ile masz minusów za swoje głupie docinki.

   Oceń komentarz: Dobre 3 Słabe 1

 15. huta_drewna pisze:

  Od kiedy to na Ukrainie jest policja ?

  Oceń komentarz: Dobre 1 Słabe 2

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."


Przepisz nazwę domeny: