Przemycał ponad 2 tys. paczek papierosów. Miał na tym zarobić 200 zł

30-letni mężczyzna próbował przemycić do Polski ponad 2 tys. paczek papierosów. Przemyt, w przerobionej podłodze samochodu osobowego, udaremnili mu funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Medyce.

Ukraiński kierowca przekraczał polsko-ukraińską granicę 16.07 br.  Mężczyzna wjeżdżając do Polski przez przejście graniczne w Medyce skierował się na „zielony pas”  i nie zgłosił Służbie Celnej do kontroli żadnych towarów.

Funkcjonariusz celny, który dokonywał odprawy tego pojazdu, skierował samochód do szczegółowej kontroli.  Analiza ryzyka dokonana przez funkcjonariusza okazała się trafna- samochód miał przerobioną, podwójną podłogę, w której celnicy wykryli 2185 paczek papierosów różnych marek.

30-letni kierowca wyjaśnił, że za przewiezienie papierosów przez granicę miał zarobić 200 zł.

Służba Celna wszczęła przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Grozi mu wysoka grzywna oraz utrata samochodu przystosowanego do przemytu.

IC Przemyśl

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."