Przeskanowany pociąg, wykryty przemyt

PODKARPACIE. Próbę przemytu 884 paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej podczas kontroli wjeżdżającego do Polski pociągu towarowego. W wykryciu tytoniowej kontrabandy pomógł skaner, którym celnicy prześwietlili wagony pociągu.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy (Classic i Prima) ukryte byłe w podłodze wagonów, a dokładnie w profilach poprzecznych podłogi. W dotarciu do przemycanego towaru, pomogło celnikom urządzenie skanujące, za pomocą którego  pociąg został przeskanowany. Analizując obraz, który pokazał się po prześwietleniu pociągu, funkcjonariusze Służby Celnej stwierdzili, że muszą bliżej przyjrzeć się podłodze wagonów, co w dalszej konsekwencji zakończyło się wykryciem towaru o rynkowej wartości sięgającej blisko 10 tys. złotych.

Służba Celna zabezpieczyła papierosy do dalszego postępowania, które w tym przypadku toczy się przeciwko nieznanemu sprawcy.

źródło: Służba Celna w Przemyślu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."