AKTUALIZACJA: PSL przedstawia kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Kosiniak-Kamysz, Kasprzak i Wosik w czołówce (FILM)

PODKARPACIE/RZESZÓW. Ludowcy spotkali się na podkarpackiej konwencji wyborczej i przedstawili swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Polskie Stronnictwo Ludowe stawia na znanych i dlatego jedynką w eurowyborach jest Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Z dwójką startuje poseł Mieczysław Kasprzak, a z trójką wicewojewoda Alicja Wosik.

Podkarpacka lista Polskiego Stronnictwa Ludowego jest wyjątkowo mocna. Zaraz za czołówką na czwartym miejscu jest radny wojewódzki i prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej Stanisław Bartman. Z piątki startuje Justyna Piekut – prezes Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej Województwa Podkarpackiego, z szóstki Dariusz Dziadzio – poseł, a z siódemki Ewa Białek, która na co dzień jest pielęgniarką i dyrektorem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie.

Listę PSL zamyka Wiesław Rygiel, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ropczycach, były poseł PSL, Magdalena Andrzejak-Klecha, komendantka wojewódzkich ochotniczych hufców pracy w Rzeszowie i Marek Owsiany, wicedyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 25 maja.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."