REGION: Słodycze nie dojechały do Serbii

2 września ok. godz. 21:25 na drodze krajowej nr 19 w m. Nowa Wieś, gm. Dukla, samochód ciężarowy z naczepą marki Mercedes na serbskich numerach rejestracyjnych, jadący w kierunku Barwinka, na łuku zjechał z drogi i przewrócił się na prawy bok.

Uszkodzony pojazd wraz z naczepą leżał całkowicie poza drogą, a kierujący pojazdem opuścił samochód przed przybyciem służb ratowniczych nie odnosząc żadnych obrażeń. Samochodem przewożone były artykuły spożywcze, w tym słodycze, które w wyniku wywrócenia się pojazdu, nie wydostały się na zewnątrz naczepy – chłodni. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została jednostka OSP KSRG Dukla oraz 2 zastępy z KM PSP Krosno. Działania strażaków z OSP i PSP polegały m.in. na:
– zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
– oświetleniu terenu akcji,
– odłączeniu akumulatorów w uszkodzonym pojeździe,
– przepompowaniu wyciekającego paliwa z uszkodzonego zbiornika do plastikowej beczki przy użyciu    pompy Lutz (około 150 litrów),
–  zneutralizowaniu i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych,
–  usunięciu z jezdni uszkodzonych fragmentów karoserii oraz ziemi.

W działaniach trwających prawie 3,5 godziny brały udział 3 zastępy i 8 strażaków z KM PSP Krosno, w tym lekki samochód ratownictwa chemicznego oraz 1 zastęp i 6 strażaków z OSP KSRG Dukla, a także policja.

KM PSP Krosno

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."