Spotkanie policjantów z przedszkolakami

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci z zespołu ds. nieletnich odwiedzili przedszkolaków. Funkcjonariusze zaprezentowali elementy umundurowania oraz opowiedzieli o własnej pracy. Na zakończenie omówiono podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W piątek policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 3 w Sanoku. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć przedszkolakom na temat bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, w sklepie, na podwórku oraz podczas zabawy. Policjanci tłumaczyli jak zachowywać się wobec obcych osób oraz bezpańskich zwierząt. Dzieci ćwiczyły tzw. pozycje na żółwia, która jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ataku bezpańskiego psa. Była to także okazja do tego aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie.

Przedszkolaki były bardzo aktywne, bezbłędnie odpowiadały na zadawane pytania oraz chętnie uczestniczyły w scenkach.

Zarówno grono pedagogiczne, jak i dzieci były bardzo wdzięczne policjantom za przekazanie cennych informacji.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."