Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami kwestuje na dziedzińcu sanockiego zamku

16-06-2014

SANOK / PODKARPACIE. „Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami”  informuje, że w dniach 20 – 22 czerwca 2014  za zgodą dyr. Wiesława Banacha i Urzędu Miasta na dziedzińcu sanockiego zamku będzie ustawiona skarbonka kwestarska.

Dochód z tej publicznej zbiórki pieniędzy zostanie jak zwykle przeznaczony na prace konserwatorskie przy zabytkowych nagrobkach na sanockim cmentarzu.

Przypominamy, że od początku swojego  istnienia Stowarzyszenie odrestaurowało  5 obiektów zabytkowych. Są to mogiły: Mateusza Beksińskiego, Maryana Truszkowskiego, Władysława Niedźwieckiego, Józefy z Heinrichów Drozdowej, Amalii Celestyny Świtalskiej.

Kolejnym nagrobkiem przeznaczonym przez Stowarzyszenie do renowacji jest zabytkowy nagrobek słynnego i wielce zasłużonego w swoim czasie burmistrza Sanoka i działacza społecznego Feliksa Gieli.

- Mamy nadzieję, że jak zwykle przy okazji kwest przez nas organizowanych, Sanoczanie nie przejdą obojętnie obok tej skarbonki i wesprą nasze działania przysłowiowym grosikiem, za co z góry serdecznie dziękujemy. Naszą ambicją jest bowiem aby zabytkowe miejsca pochówków ludzi zasłużonych dla miasta wyglądały godnie i na to przeznaczamy zbierane przez stowarzyszenie pieniądze - powiedziała Ewa Filip, prezes Stowarzyszenia.

materiały nadesłane

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.