„Trzeźwy poranek”, ale nie dla wszystkich (FILM, ZDJĘCIA)

#PODKARPACIE. 93 nietrzeźwych kierujących zatrzymali dzisiaj rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 15,5 tys. kierujących pojazdami na głównych drogach Podkarpacia. Zatrzymali 78 uprawnień do kierowania. Ujawnili 3 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo zakazu sądowego.

1

Picture 1 of 4

Policyjna akcja rozpoczęła się o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Działania zakończyły się około godziny 8. Policjanci skontrolowali w tym czasie 15541 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 93 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol. U 45 z nich, badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa, pozostałych 48 odpowie za wykroczenie. 3 kierowców wsiadło za kierownicę, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci zatrzymali 78 uprawnień do kierowania.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."