W przyszłym roku nową drogą z Zarszyna do Odrzechowej

Pięciokilometrowy odcinek Zarszyn – Odrzechowa zostanie wyremontowany. Projekt Powiatu Sanockiego jest na pierwszym miejscu listy rankingowej tzw. schetynówek. To oznacza, że w przyszłym roku kierowcy pojadą nową drogą.

Projekt powiatu został najwyżej oceniony ze wszystkich – ponad 70-ciu, złożonych przez podkarpackie samorządy.

- To, że nasze wnioski przechodzą i są tak wysoko punktowane jest potwierdzeniem, tego, że mamy bardzo dobra kadrę od projektów, a utworzenie na początku kadencji Biura Pozyskiwania Środków Pomocowych było właściwą decyzją – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 1.7 mln zł. Połowa z tego to rządowe dofinansowanie. W obecnej kadencji Powiat Sanocki wyremontował blisko połowę wszystkich swoich dróg (130 km), oraz siedem mostów. Łącznie na inwestycje we wszystkich dziedzinach życia w latach 2011-2014 wydano ok. 150 mln zł z czego połowa to różnego rodzaju dofinansowania.

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."