Warsztaty dla skazanych. Witraże im nie straszne

SANOK / PODKARPACIE. Skazani z sanockiego aresztu uczestniczyli w tego typu zajęciach warsztatowych z zakresu witrażu organizowanych w ramach programu Mój wolny czas, Koło plastyczne „Korekta”.

Czas spędzany w więzieniu postrzegany jest często jako czas stracony, zmarnowany i w żaden sposób nie dający się produktywnie wykorzystać. Spoglądając na to zagadnienie przez pryzmat możliwości uczestniczenia w zajęciach warsztatowych z zakresu wikliniarstwa, wyrabiania ceramiki czy witraży nie sposób oprzeć się wrażeniu, że stwierdzenia takie są domeną malkontentów. Odrobina chęci, zaangażowania i przeciętnej sprawności manualnej wystarcza, aby wyplatać koszyki, obsługiwać koło garncarskie czy wykonać witraż wg swojego projektu.

W tajniki tej szlachetnej sztuki wprowadzeni zostali przez instruktora Stowarzyszenia Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej panią Katarzynę Onacko.

Zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem. Uczestniczący w nich opanowali podstawy tworzenia witraży metodą Tiffany’ego. Efekt zajęć prezentujemy na zamieszczonych fotografiach.

źródło: Areszt Śledczy w Sanoku
Tekst: Janusz Wańcowiat, Krzysztof Witkiewicz
Zdjęcia: Krzysztof Witkiewicz

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."