Wygrała ekologiczna stacja ładowania telefonów komórkowych

SANOK / PODKARPACIE. „Sapere Aude – odważ się być mądrym” – to tytuł Konkursu Wiedzy Technicznej, którego XIII edycja okazała się szczęśliwa dla Amandy Kunik – uczennicy Gimnazjum nr 2 im. Królowej Zofii w Sanoku.

Finał tejże edycji miał miejsce 28 lutego 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu. Będące pod ogromnym wrażeniem nowatorstwa projektu Amandy, jury, zadecydowało o przyznaniu uczennicy G2 – jako trzeciej w historii dziewczynie – I miejsca i tytułu laureata konkursu w części modelowo-konstrukcyjnej.

Oprócz tytułu i dyplomu, Amanda otrzymała również wartościowy prezent w postaci laptopa DELL wraz z bogatym oprogramowaniem.

W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło ponad 1400 uczniów z terenu województwa podkarpackiego. Walkę o palmę pierwszeństwa Zwyciężczyni stoczyła z najlepszymi umysłami technicznymi naszego regionu, gdyż do finału zmagań konkursowych docierają najczęściej laureaci i finaliści kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Tym bardziej cieszy fakt, że to ekologiczna stacja ładowania komórek projektu Amandy zyskała największe uznanie jury.

Warto również podkreślić że tytuł finalisty tegoż konkursu przyznany został innemu uczniowi Gimnazjum nr 2 w Sanoku – Damianowi Filipczakowi, który dzięki projektowi drewnianego roweru zajął 8 miejsce. Gratulacje dla Amandy, Damiana, ich opiekuna Janusza Piotrowskiego oraz dla wszystkich, którzy przyczynili się do osiągnięcia ich sukcesu!

EKOLOGICZNA STACJA ŁADOWANIA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

ROWER Z DREWNA

materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."