Z Turcji przez Polskę do Paryża. Nielegalna podróż udaremniona przez Straż Graniczną

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów z Turcji. Mężczyźni przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, a miejscem docelowym ich podróży był Paryż, gdzie mieli znaleźć pracę.

Turcy, w wieku 35 lat i 31 lat, zostali zatrzymani niedaleko miejscowości Wielkie Oczy. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski.

Podczas złożonych wyjaśnień powiedzieli, że od listopada ubiegłego roku pracowali na Ukrainie w firmie budowlanej, tam też się poznali. Mężczyźni postanowili, że nielegalnie przedostaną się do Polski a następnie przez Niemcy do Francji. Liczyli na to, że w Paryżu ich rodacy z Turcji pomogą im znaleźć pracę zarobkową.

Obaj mężczyźni byli w dobrym stanie zdrowia, mieli przy sobie dokumenty, bagaż z żywnością i odzieżą na zmianę. Posiadali również pieniądze na planowaną podróż do Paryża.

Turcy za popełnienie wykroczenia z art. 49a § 1 kw  tj. za bezprawne przekroczenie granicy państwa, zostali ukarani mandatem karnym gotówkowym. Wczoraj w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

źródło: BOSG

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."