ZAGÓRZ: Debata poświęcona bezpieczeństwu na terenie Gminy Zagórz (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ. W środę w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórzu odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce bezpieczeństwa na terenie całej gminy.

Przedstawiciele mieszkańców uczestniczyli w spotkaniu, na którym przekazywali swoje pomysły i oczekiwania w związku z poprawą bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania.

Debata rozpoczęła się o godz. 13. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Sanoku kom. Grzegorz Matyniak. W debacie wzięli udział Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Ernest Nowak, funkcjonariusze miejscowego posterunku Policji, przedstawiciele szkół, samorządu gminnego, radni, sołtysi, zaproszeni goście.

Debata społeczna miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy Zagórz. Pozwoliła ona także na wymianę informacji między Policją a przedstawicielami mieszkańców gminy o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania. W trakcie debaty uczestnicy zadawali pytania, a także zgłaszali propozycje rozwiązań pewnych problemów. Odpowiedzi na stawiane pytania udzielali komendant oraz burmistrz.

Debata rozpoczęła się od informacji o stanie bezpieczeństwa w gminie Zagórz. Przebieg debaty był protokołowany, dlatego też dokładna analiza posłuży jako wskazówka przy rozwiązywaniu problemów związanych z bezpieczeństwem mieszkańców.

Wszystkie uwagi i propozycje zostaną wykorzystane przez policjantów w czasie codziennych służb, a wnioski przeanalizowane.

Wszystkim uczestnikom wczorajszej debaty serdecznie dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."