GMINA ZAGÓRZ: Rodzice walczą o czwartą klasę w szkole. Radni mówią „nie” (FILM, ZDJĘCIA, DOKUMENTY)

01-04-2017

GMINA ZAGÓRZ. Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu domagają się utworzenia klasy IV. Zebrali w miejscowości przeszło 150 podpisów pod wnioskiem o kolejną klasę.  Rada Miejska w Zagórzu nie wyraziła jednak na to zgody. Radni na poniedziałkowej sesji zaprezentowali w tej kwestii twarde stanowisko.
Dorota Mękarska

Jeszcze w zeszłym roku rodzice napisali w tej sprawie petycję do Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu. Powołali się w niej na założenie reformy edukacji, realizowanej przez obecny rząd, zgodnie z którymi małych szkół nie powinno się likwidować.

– Według nowej reformy edukacja wczesnoszkolna ma być do IV klasy – podkreśla Edyta Nowak.
– Nasze dzieci w wieku 9 lat przechodząc do Zagórza musiałyby zmierzyć się ze zmianą otoczenia i wychowawcy. W V klasie, po zakończeniu edukacji wczesnoszkolnej, czekałoby je to samo. To duże wyzwanie dla uczniów. Jako matka trójki dzieci nie wyobrażam sobie takiego obciążenia psychicznego dla dzieci.

Rodzice uważają, że najrozsądniej byłoby podzielić okres edukacji na dwa etapy: od I do IV klasy i od V do VIII. To gwarantuje, że dzieci płynnie przejdą z jednego etapu do drugiego, nie zderzając się po drodze z niepotrzebnymi trudnościami.

Skierowali w tej sprawie również pismo do Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, ale otrzymali odpowiedź, że kurator nie jest „właściwym organem do podejmowania decyzji w tym zakresie”.

Te dzieci mają raptem 9 lat. Dajmy im jeszcze jeden rok, by mogły dorosnąć – apeluje Aneta Szczepek.
– Tym bardziej, że są ku temu warunki.

Pieniądze to nie wszystko

Powstanie klasy IV w naszej placówce nie powinno generować dużych kosztów po stronie samorządu – napisali w petycji rodzice.

Szkopuł jednak w tym, że nie jest to prawda. Utworzenie dodatkowego oddziału kosztowałoby gminę ponad 100 tys. zł. Rodzice jednak twierdzą, że nie wszystko można przeliczać na pieniądze. Taką wartością jest bezpieczeństwo ich dzieci.

Od szkoły w Zahutyniu do Nowego Zagórza jest około 4-5 km. Dzieci po opuszczeniu Zahutynia musiałyby pokonać odcinek drogi krajowej, by dotrzeć do szkoły.

Tam nie ma chodników, a ruch jest bardzo duży. Ja nie puściłabym dziecka samego do Zagórza, a nie mam możliwości, aby je wozić i odbierać ze szkoły – mówi o swoich obawach Anna Jara.

Rodzice nie mają pewności, czy po likwidacji gimnazjów gmina zapewni dojazd uczniom z Zahutynia.

Nie jest to pewne na 100 % – podkreślają matki.

Trzeba też pamiętać o kosztach dowozu, które według rodziców mogą być wyższe niż zatrudnienie dwóch brakujących w Zahutyniu nauczycieli matematyki i historii.

Dla rodziców ważne jest nie tylko bezpieczeństwo na drodze, ale również w szkole. W dużej placówce częściej, ich zdaniem, dochodzi do aktów agresji między dziećmi, bo trudniej jest zachować dyscyplinę w licznej klasie, niż w oddziale, który liczy kilkunastu uczniów.

Gmina Zagórz: Szkoła w Zahutyniu

Gmina Zagórz: Szkoła w Zahutyniu


U nas bójki też się zdarzają – zaznacza Aneta Szczepek. – Ale w naszej szkole dzieci są bardziej dopilnowane.

Nie bez znaczenia dla rodziców jest to, że ich dzieci niejako „rozpłyną” się w większej społeczności szkolnej. Dzisiaj mają większą szansę, by uczestniczyć w różnorakich konkursach i przeglądach, w tym organizowanych w Sanoku, niż w przypadku uczęszczania do liczniejszej placówki. Dzięki temu mają więcej okazji do pokazywani swoich talentów i zdolności. Jak podkreślają rodzice, laury, które zdobywają świadczą o tym, że dobrze wykorzystują dane im możliwości. Jest to również dowód na to, że szkoła właściwie wypełnia swoje zadania.

Gmina swoje, a rzeczywistość swoje?

Na sesji Rady Miejskiej podnoszono kwestię liczebności oddziałów w Zahutyniu, ale rodzice odpierają zarzut, że do szkoły uczęszcza za mało uczniów, by utworzyć czwarty oddział.

- W klasie I jest 6 dzieci, w II – 13 dzieci, 11 dzieci jest w klasie III. Razem z IV klasą byłoby to 46 uczniów. Uważam, że to jest dużo – podkreśla Aneta Szczepek.

Błędem, według rodziców, jest przyjęcie przez gminę założenie, że do szkoły w Zahutyniu będzie trafiać tylko połowa uczniów z danego rocznika. Jak podkreśla Beata Niemczyk rzeczywistość temu przeczy.

Mieszkańców Zahutynia denerwuje wysuwany zarzut, że walcząc o szkołę 4- oddziałową, tak naprawdę nie są lojalni w stosunku do tej placówki, bo posyłają dzieci do szkół w innych miejscowościach.

Każdy robi tak, jak jemu wygodnie – podkreśla Aneta Szczepek.
Taki sam zarzut można postawić mieszkańcom innych miejscowości. Nie jesteśmy jedyni, którzy tak robią. Dzieje się tak wszędzie, w całej Polsce. Ten argument jest niepotrzebny i zupełnie bezsensowny.

Na postawę rodziców wpływ mają nie tylko wymogi dnia dzisiejszego, ale także przeszłość.

Ta szkoła ma wspaniałą historię. Budowali ją nasi dziadkowie i uczyli się w niej nasi rodzice Jest duża i nowoczesna – podkreśla Beata Niemczyk.
Wyremontowano ją zgodnie z wymogami unijnymi. Najlepiej by było, gdyby nasze dzieci uczyły się w tej szkole, tak jak my, czyli do 8 klasy.

Radny z Zahutynia wstrzymuje się od głosu

Ewa Get, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu, nie chce wypowiadać się w tej sprawie, bo jak podkreśla wypełnia zadania, które stawia przed nią władza uchwałodawcza, czyli Rada Miejska w Zagórzu.

Natomiast radni podczas dyskusji dotyczącej dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego, nie mieli w sprawie szkoły w Zahutyniu większych wątpliwości, choć wysłuchali argumentów rodziców. Od głosu nad uchwałą dostosowującą sieć szkół do nowego ustroju szkolnego wstrzymał się tylko Edward Wojnar, radny z Zahutynia.

Nie mniej jednak padły na sesji propozycje, które ewentualnie pogodziłyby obie strony. Radny Tomasz Pyrć zaproponował, by w przyszłości rozważyć możliwość utworzenia w Zahutyniu szkoły filialnej w Zagórzu. Związane by to było z koniecznością przeprowadzenia cięć finansowych.

Coś za coś. Pewne koszty trzeba by było ograniczyć – zaproponował radny, mając na myśli likwidację stanowiska dyrektora szkoły, które w odniesieniu do liczby kilkudziesięciu uczniów jest według niego zbędne.

ZOBACZ PISMA RADY RODZICÓW DO RADY GMINY, KURATORIUM OŚWIATY ORAZ POSŁA PIOTRA URUSKIEGO.

 do posla

pismo Rada potw

pet gmina pet gmina 2

pet gmina 3 wer 2

petycja1

odp kuratorium odp kuratorium 2

odp na petycje get

Komentarzy: 81 do “GMINA ZAGÓRZ: Rodzice walczą o czwartą klasę w szkole. Radni mówią „nie” (FILM, ZDJĘCIA, DOKUMENTY)”

 1. chore pomysły w Gminie Zagórz pisze:

  nie pozwolić rodzicom stworzyć 4 klasy w Zahutyniu a utrzymywać etat dyrektora za 82tys zł. ważniejsze etaty w tej gminie niż dobro rodziców i dzieci!?

  Tylko radny Pyrć myśli o zwykłych ludziach

  • z Zahutynia pisze:

   dlaczego radni i Pani Get zakłada że tylko 50% dzieci będzie chodzić do szkoły w Zahutyniu? matki mają racje poprzednio zakładali że będzie 3 dzieci w klasie a jest 11 dzieci

   • chore pisze:

    Nie ma na 4 KLASE W ZAHUTYNIU a jest na rozbudowę wysypiska i budowę kompostowni? Upadek gminy Zagórz jest bliski

   • Adoramus pisze:

    No to w tej gminie nie dzieje. Akcja za akcja. Myślę, że wyborcy docenia starania przy wyborach.

   • Ksenia pisze:

    Rodzice walczcie o dobro swych dzieci! Naprawdę warto!

   • Rodzice z innych szkoł powinni pomóc pisze:

    Brawo Pani Szczepek pani prawdziwie reprezentuje mieszkańców Zahutynia. Jak widać w radzie trzeba młodych ludzi !

   • Monika pisze:

    Brawo Panie Radny Pyrć! Przedstawił Pan konkretne i rzeczowe argumenty, oby więcej tak myślących radnych!

    A Radny Wojnar obraził się na co??

   • obserwator pisze:

    Kilka myśli o Zagórzu

    Szanują swój czas przy kawie, herbacie, dla celów filmowych wożą się po ciągach komunikacyjnych, a jak użyjesz konkretnych argumentów to się obrażą. Najlepiej to by pewnie chcieli zasypać mieszańców śmieciami a tereny rolnicze i turystyczne szlamem!

    Ludzie walczcie o swoje! Bo strach, co się w tej Gminie dzieje!
    W cyrku lepiej się zwierzęta traktuje, gdzie też są pod batem!

  • A kto tam by uczył? pisze:

   Kolejna filia szkoły podstawowej która już jest w dwóch budynkach? I pewnie zatrudnią na kilka etatów kolejnych nauczycieli do chemii, fizyki, biologii, itp? Przecież TO będą ogromne koszty! Niech rodzice przestaną się trząść nad dziećmi, w piątej klasie to już dzieciaki paradują zakochane za rączkę, a mamusie tak się zamartwiają nad czwartakami ;) Sztucznie rozdmuchany problem, ot co!

   • lepiej dyrektorze utrzymać etat niż zrobić klasę 4 pisze:

    To jest jakiś obłęd dobrze radny Pyrc mówi na filmie..

   • Krzysiek pisze:

    Cyt.”Niech rodzice przestaną się trząść nad dziećmi”., szanowny internauto każde dziecko jest skarbem, chyba nie masz dzieci albo jesteś wyrodnym rodzicem…..

   • Krystyna pisze:

    Pani Get, statystyki to nie wszystko. Widać jasno statystyki kłamią.

   • Edward pisze:

    Panowie radni, nie macie pieniędzy na utworzenie IV klasy w Zahutyniu, które służyłyby lokalnej społeczności, a szczególnie dzieciom i ich rodzicom?

    „W Planie postępowań na 2017 r. o udzielenie zamówień” na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.”Budowa kompostowni odpadów biodegradowalnych i osadów ściekowych na terenie składowiska odpadów w Średniem Wielkiem” przeznaczono kwotę 90.000 zł.

    Na skażenie środowiska, zatrucie powietrza, na narażenie mieszkańców naszej Gminy na ryzyko zachorowań na choroby układu oddechowego, choroby nowotworowe i inne… pieniądze są?

   • Rodzic pisze:

    Nie wiem dlaczego radny Wojnar się obraził?
    Czy dlatego, że usłyszał od radnego Pyrcia prawdę i tylko prawdę?

   • witam pisze:

    Zanim się wypowiesz to przemyśl co piszesz, żeby twoja pociecha w 8-klasie z brzuchem nie chodziła!!! Poza tym brakuje raptem 2 nauczycieli!!!

   • Anonim pisze:

    Do „a kto tam by uczył”
    To nie twoje zmartwienie, kadra nauczycielska jest, pozyskanie kogoś ma kilka godz. w tygodniu obecnie nie stanowi problemu, nie koniecznie musi to być ktoś z „zagorskiego kola wzajemnej adoracji”

  • zagórzanka pisze:

   Panie radny Pyrć gratuluję odwagi, tak postępuje prawdziwy radny.
   Właściwe argumenty na właściwym miejscu.

  • Doroty pisze:

   A gdzie podziewa się burmistrz Nowak? jak sesja ma ważniejsze sprawy?

  • zagórzanin pisze:

   Jaki jest skład rady nadzorczej w Zasławiu?

 2. jedyny radny Pyrć pisze:

  Brawo panie radny Pyrć, jest pan jedynym radnym, w tej radzie, który myśli i dba o interesy mieszkańców

 3. Ola pisze:

  Cyfry mówią same za siebie, panie radny z Zahutynia. Nie ma się co obrażać. Rodzice i radny Pyrć mają rację!

  • Panie radny Wojnar pisze:

   To jest wstyd i nie szacowanie ludzi którzy dobrze chcieli dla dzieci i dla mieszkańców. A Pan wstrzymujesz się od głosu Radny Pyrc przynajmniej powiedział prawdę

 4. Mirek pisze:

  Ciekawe, taka ważna sesja a burmistrza nie ma? Czyżby przestraszył się rodziców?

 5. zxc pisze:

  Co to za nowomowa w wypowiedzi p.dyrektor ZOS. Rok 2017 to dwa siedemnaście? Jaki przykład dla młodzieży?

 6. ja pisze:

  A w Mokrem będą mieć 8 klas i nie muszą już liczyć na łaskę władz gminy i radnych :)

 7. Ulka pisze:

  Oj, Radny z Zahutynia coś dziwnie obstaje za Panią Dyrektor W., czyzby jakies rodzinne kompilacje? Jej chyba juz czas, tak samo jak i jemu dziadeczku Radny!! Czas odstąpic stołek młodszym !

 8. michał pisze:

  Dziadkowie radni! Spać to możecie w domu.Widać po waszych minach że jesteście zmęczeni [czyt.nie nadajecie się już do tej pracy ]Miejcie trochę honoru!!!.DO DOMU !!!!!

 9. opary absurdu pisze:

  Rada rodziców w sprawie dzieci, żeby umówić się z burmistrzem Zagórza korespondencje trzeba kierować do posła Uruskiego- ŚWIAT ZAWRIOWAŁ

  To się NADAJE DO TELEEKSPRESU ALBO MAPET SHOW

 10. a ciągi komunikacyjne są w Zahutyniu? pisze:

  a ciągi komunikacyjne są w Zahutyniu?

 11. o w mordę pisze:

  te pisma to jakaś masakra !

 12. ta gmina tonie pisze:

  Panie Nowak od konfliktu do konfliktu. Czy tak powinna funkcjonować gmina Zagórz?

 13. adminos pisze:

  Dlaczego radny nie umówił z burmistrzem i nie załatwił sprawy? Jakie mocne argumenty ma radny Wojnar aby utrzymywać w szkole niespełna 30 osobowej etat dyrektorski za 82 tysiące

 14. wspaniałe Mamy walczą ze starą radą gminy o prawa dzieci ! pisze:

  i szkoda że niektórzy radni upychają rodziny po szkołach a jak chodzi o dzieci to średnio dbają o dobro dzieci !

 15. Skl pisze:

  Ale wdtyd taka duza szkola prawie pusta. Radni zostaniecie rozliczeni na wyborach tego sie wam nie zapomni.

 16. samuraj pisze:

  Wstyd i hańba gmino…na etaty nicrobicieli z koneksjami rodzinnymi za biurkiem to kasa jest a na utrzymanie lokalnej prężnie działającej szkoły która juz nie raz pokazała ze jest najlepsza w okolicy to brak!!! To samo dotyczy wyjazdów niby szkoleniowych.

 17. Pajacowanie pisze:

  Panowie radni, panie burmistrzu coś niedobrego dzieje się w tej gminie: najpierw most w Morochowie, później wysypisko w Średniem Wielkiem teraz szkoła w Zahutyniu, co się jeszcze wykluje na wiosnę?

  Widać, że już sobie całkowicie nie radzicie, czas ustąpić, oj czas.

 18. radny pisze:

  Ludzie nie rozumieja jednej podstawowej rzeczy. Chodzi o słowo demografia. Los szkoły w zahutyniu i podobnych małych placówek jest przesądzony, gdyż demografia od kilkunastu ciagle maleje. Czasy gdy w rodzinie byla 3-4 dzieci sie dawno skończyły, teraz 2 to luksus a przeważnie jest jedno, choć widać pewne tendencje wzrostowe( 500 plus) to ciagle jest to za mało. Dzisiaj w Zahutyniu jest 46 dzieci, za kilka lat bedzie 30 i co może też ludzie bedą chcieli aby szkoła istniała, a najlepiej podudować szkoły dla 5-10 uczniów, wtedy bedzie prawdziwy rarytas w nauce. Pozdrawiam

 19. zainteresowana pisze:

  odpowiedź do @ radny:
  SPÓJRZ W UFNE OCZY SWOICH DZIECI I WNUKÓW I POWIEDZ ZE IM NIE POMOŻESZ. TAK JAK POWIEDZIAŁEŚ TO 46 DZIECIOM Z ZAHUTYNIA. Na pewno kiedyś za to zostaniesz rozliczony

  • radny pisze:

   Nie w tym rzecz ze im nie pomoge. Tylko to nie ma sensu, moje dzieci chodza do duzej szkoły i nie narzekaja. Ludzie pisza o walorach małych szkół a co z wadami, np sukcesow sportowych, w takiej szkole to niemozliwe. Tak jak pisalem wczesniej, za kilka lat bedzie tych dzieci coraz mniej wiec to i tak nieuniknione, bo ma istniec nawet przy 10 uczniach. Moim skromnym zdaniem państwo polskie pozbyło sie lekką ręką kilku milionów młodych ludzi w wieki prokreacyjnym i wszyscy za to płacimy. Samo 500 plus nie wystarczy

   • Piotr pisze:

    Radny – odpowiedz szczerze, nie chcę, nie mogę, mam inną wizie
    na nauczanie dzieci a nie obiecuj tego co mogłeś zrobić ale nie zrobiłeś gdy to było możliwe do zrobienia. Wyborcy cie rozliczą już za chwilę…

 20. marcin pisze:

  Widzę proste rozwiazanie…jezeli ci z gminy Zagorz działają umyślnie na szkodę lokalnej społeczności z Zahutynia to może juz odpowiedni czas na przeprowadzkę pod skrzydła gminy Sanok? Gmina bogatsza, urzędnicy mądrzejsi….same plusy.

 21. zainteresowana pisze:

  do radny:
  Skoro mamy mieć polskie społeczeństwo oparte na sportowcach TO GRATULACJE!!!!Skąd przekonanie , że mniej??? Na chwilę obecną w Zahutyniu budowanych jest około 15 budynków mieszkalnych. Swój zaszczyt SPORTOWY Mamy, Pan Mirosław Kazimierczak zajmuje się profesjonalnie swoimi podopiecznymi!!! Dzieci z Nowego Zagórza też uczestniczą w tych zajęciach. Widzę, że z „radnego” super wróżka.Faktycznie skoro Zahutyń stoi taką ogromna „przeszkodą” czas przeprowadzki do gminy Sanok

 22. autor pisze:

  Najbliższe wybory juz tuż tuż…
  Pokażemy im gdzie ich miejsce.

  • Narodzie pisze:

   Co można się spodziewać po takich radnych i sołtysach jak w Czaszynie i Łukowem.To są trwacze na stanowiskach.O innych nie zabieram głosu.

 23. zahutyniak pisze:

  Niezły pomysł ze zmianą gminy, kiedy referendum?

 24. Jest wyjście !!! pisze:

  Ci radni to tylko podnoszą ręce na hasło burmistrza to po co on ma brać udział w posiedzeniu?.Jest wyście dodatek dla nauczyciela za dodatkową pracę dyrektorki. PODOŁA ! i nie musi być stanowisko z tytułem DYREKTOR.Piękna szkoła budynek i sprzęt.Mniejsza klasa większe wyniki nauczania i procesu dydaktycznego.Taka sama decyzja bez udziału społeczności jak za śmietniskiem.Toczki i pod urząd gminy.

 25. w temacie pisze:

  Gmina Zagórz i jej nieudolnicy…nic więcej w temacie. Jest tabliczka na poczesnym miejscu GMINA PRZYJAZNA OBYWATELOWI a tu mamy co??? Totalną olewke głosu lokalnej społeczności. Kiedyś poprosiłem panią o doradzenie w jaki sposób załatwić pewną sprawę należącą do jej kompetencji i wiecie co było – obraza urzedniczego majestatu, cytuję jej słowa „doradztwo nie jest w zakresie obowiązków mojego stanowiska” Taki urzędnik to tylko do tarcia chrzanu się nadaje

 26. Amelka pisze:

  Gmina Sanok…dlaczego nie – pracuję w Sanoku, mam bliżej do urzędu, urzędowe sprawy załatwia się w Sanoku zdecydowanie szybciej, jestem za.
  Mam dwóje dzieci i pewne jest że nie dam ich do szkoły w Zagórzu,
  słyszałam dużo nieciekawych opinii o zagórskim szkolnictwie.
  P. Szczepek ma rację, pozwólmy naszym dzieciom jak najdłużej
  uczyć się w naszej szkole, to jest dla nich najlepsze rozwiązanie.
  Szanowni Rodzice w grupie siła, nie pozwólmy urzędnikom decydować za nas.

 27. Kamil pisze:

  Na najbliższych wyborach zagłosuję na każdego kto szczerze obieca
  gruntowne zmiany w UG Zagórz. Śmietnisko, most, pamiętny plan przestrzennego zagospodarowania w Zahutyniu (notabene zakończony procesami sądowymi) a teraz szkoła to są przykłady negatywnej kreatywności osób znanych z ignorowania opinii obywateli…”wy sobie wnioskujcie a my i tak zrobimy po swojemu” tak to działa w tym urzędzie!!! Wstyd mi się przyznać że mieszkam w takiej gminie.

 28. Aga pisze:

  wszyscy śmieją się z Gminy Zagórz – zamiast otwierać klasy otwierają wysypiska ! Widać ze burmistrz i rada nie ma już zupełnie pomysłu na Gminę Zagórz – panowie czas odejść !

 29. wagabunda pisze:

  Popieram rodziców w całej rozciągłości za utrzymaniem Szkoły Podstawowej w Zahutyniu i utrzymaniem czwartej klasy.Sam jestem absolwentem tej szkoły z roku 1961 kiedy szkoła była siedmioklasową szkołą podstawową a kierował nią i rownocześnie uczył matematyki Pan Maksymowicz. Szkoła była na wysokim poziomie. Co pozwoliło mi bez problemu zdać do Technikum Mechanicznego a później na studia techniczne które skończyłem z dobrym wynikiem i zajmowałem wysokie stanowiska w zakładach w kraju. Obecnie jestem emerytem i bardzo boli mnie, że tak piękna szkoła jest pomijana w Gminie Zagórz i traktowana jak do likwidacji. Szkoła powinna być pod kuratelą Sanoka jak wówczas kiedy ją kończyłem. A radnego jakim jest Pan Wojnar powinno się zdegradować bo jego obowiązkiem jest walczyć o szkołę a nie smętnie i niedorzecznie tłumaczyć jakim to On jest bohaterem i co On nie zdziałał w rzeczywistości nic!!! Czy w Zahutyniu nie ma więcej miejscowych mądrych ludzi tzw.patryjotów lokalnych aby mogli wystartować w wyborach samorządowych i reprezentować wioskę w Gminie. Pan Wojnar nie urodził się w Zahytyniu i nie pochodzi z Zahutynia i nie prezentuje godnie jego mieszkańców i nie zasługuje na miano radnego z tej miejscowości.Uważam, że z takim podejściem do tematu powinno być rozpisane referendum o pozbawienie Go Radnego z Zahutynia. Popietam w całej rozciągłości Panie Szczepek i Jara za utrzymanie pięknej szkoły i czwartej klasy. Właśnie takie mądre kobiety powinny wystartować w następnych wyborach na radnego z Zahutynia. A Pan Wojnar jako emeryt powinien sobie dać spokój z jego wstecznym podejściem do reprezentowania Zahutynia w gminie. Czas na ludzi młodych z otwartymi głowami.

  • wybory pisze:

   Aneta na urząd radnego – jestem za

  • do wagabunda pisze:

   Internauto wagabunda , popieram w 100% twoją wypowiedź, należy dbać o małą ojczyznę, jaką jest społeczność Zahutynia, a szczególnie o dobro dzieci. Pani Szczepek i Pani Jara weźcie sprawę w swoje ręce i walczcie, bo warto. „Leśne dziadki” odejdźcie z Gminy Zagórz, oszczędźcie nam wstydu..

 30. jarek pisze:

  Hej włodarze gminni, to jest informacja dla was, czytać uważnie i ze zrozumieniem.
  JAK NIE POTRAFICIE ZADBAC INTERESY WYBORCOW TO ZWOLNIJCIE STANOWISKA DLA TYCH CO POTRAFIA.

 31. zagórzanin pisze:

  2018 wybory!!!Pamiętajcie.Trzeba pogonić starą nie reformowalną ekipę!!!.

 32. obserwatorka pisze:

  ja będe głosowała na Łukowską z Morochowa

  • Maria pisze:

   Widać, że gminie Zagórz jest wiele mądrych kobiet, które chcą normalności w naszej gminie. Niestety, radni im to uniemożliwiają.

 33. Marta pisze:

  Nie czepiajcie się już tak dyrektorki z Zahutynia…gdyby nie Ona szkoła dawno by już nie istniała…poza tym z tego co mi wiadomo jest jeszcze wychowawcą i uczy w tej szkole….

 34. analityk pisze:

  Część się burzy a przy wyborach zagłosują na stałych bywalców na sołtysów i radnych którzy już nic nie działają ,przepracowani! na burmistrza to ogół.

 35. anana pisze:

  czass odwalic p, get

  • zalas pisze:

   to wina p,get ja stracic z piedestalu zawsze bala o swoja du,ę w szkole nie sprawdziła sie wuefistka a teraz sama sie boi stołka,

 36. monika pisze:

  P. Dyrektor szkoły w Zahutyniu jest ok.
  Kobieta na prawdę stara się jak tylko może, niestety nie mogę tego powiedzieć o radnym. Co do decyzji gminnych urzędników – hańba i skandal, panowie i panie czas juz pożegnać się z wami

 37. Zagórzanin pisze:

  Popieram rodziców z Zahutynia
  W latach 1972-1977 Zahutyń był w granicach administracyjnych miasta Sanoka jako osiedle, podobnie jak Zagórz. Aby z kolei Zagórz stał się miastem, odłączono Zahutyń od Sanoka, aby zwiększyć liczbę mieszkańców gminy i spełnić warunki konieczne do przyznania statusu miasta. Tym sposobem Zagórz stał się miastem i teraz tak się odpłaca Zahutyniowi. Gmina nie dba o mieszkańców Zahutynia, a przede wszystkim nie liczy się z ich zdaniem. Za czasów przynależności do Sanoka zahutyńska szkoła Liczyła około 160 uczniów. Została zbudowana wielkim wysiłkiem mieszkańców, w 1938 roku poświęcona, zostało jej nadane imię Władysława Beliny-Prażmowskiego. Obecnie ma to być wieś do zdegradowania i czerpania jedynie korzyści z podatków z niej płynących? Zahutyń jako jedyna wieś w gminie nie ma ani jednego kursu autobusu miejskiego. Kto nie ma samochodu, ciągnie się przez wieś 2,5 kilometra z zakupami. Specjaliści gminni od zarządzania przestrzennego i infrastruktury nie myślą, nie planują, aby urządzić łącznik między drogą wiejską za szkołą a osiedlem domków jednorodzinnych w Zagórzu, co ożywiłoby ruch, wpłynęło na polepszenie komunikacji, spowodowałoby zainteresowanie budową domów w tamtym rejonie, dzięki czemu szkoła znalazłaby nowych uczniów, a piękny budynek tętniłby życiem. A i gmina przy tym by się wzbogaciła. Obecnie jest okazja, aby szkole przywrócić dawna świetność. Wystarczy powołać zespól szkół w Zagórzu, połączyć likwidowane gimnazjum, szkoły podstawowe,
  które będą mieć jednego dyrektora i administrację. Jedna sekretarka i tak kursuje między szkołami. Nauczyciele złapią etat w kilku szkołach. Proszę spojrzeć na inne gminy, jak poradziły sobie z podobnym problemem. Chcieć to móc Panie Burmistrzu, bo do Pana należy ostatnie słowo. Brawo dla Pani Szczepek. Proponuje Panią na radną, wcale nie bezradną.

 38. obserwator pisze:

  Panie Burmistrzu miej pan „jaja” i zrób porządek w tym towarzystwie z poprzedniej epoki. Skandalem jet to co się u Pana w urzędzie dzieje.
  Zahutyń traktowany jest w gminie jak piąte koło u wozu, to dotyczy nie tylko szkoły. Nie będę wymieniać z nazwiska „niereformowalnych” urzędników, zainteresowani wiedzą o kogo chodzi.

 39. zalas pisze:

  getowa nie nadaje sie to ja dac w odstawke i bedzie ok,

 40. Kamila pisze:

  Brawo dziewczyny, tak trzymać, jestem z wami.

 41. PG Katowice pisze:

  Czas na wiatr (a nawet tajfun) odnowy w gminie Zagórz, czas na młodą ekipę – dziadki maja dziwny system wartości, z postów dowiaduję się że ważniejsze jest rozrzucanie nieczystości po polach niż dobro dzieci.
  Dla kogo żyjemy, dla kogo nie szczędzimy na niczym, dla kogo warto ponieść wszelakie wyrzeczenia – dla naszych dzieci, nasze dzieci to przyszłość nie tylko dla tej małej miejscowości jaką jest Zahutyń ale i też Polski.
  Mój młodszy syn jest w 3 kl. szkoły do której uczęszcza 1270 dzieci..problem za problemem, wiele bym dał aby miał możliwość uczenia się w małej szkole tak jak to miał możliwość starszy, niestety sytuacja życiowa (śmierć żony) zmusiła mnie do przeprowadzki. PANOWIE WŁODARZE PAMIĘTAJCIE: DZIECI SA NAJWAŻNIEJSZE.

 42. zagórzanin pisze:

  Ile zarabia administrator skoczni w Zagórzu , czy to nie jest jeden z radnych?.Czy to nie jest czasem kwota 3000-miesięcznie ? Szukacie pieniędzy?,one są w kieszeniach niektórych panów !!!

 43. @wojnar pisze:

  Radny jak zwykle jestem za a nawet przeciw

 44. inwestor pisze:

  Czego innego można bylo spodziewać się po instytucji w której wydanie korzystnej decyzji dla petenta lub lokalnej społeczności traktowane jest jak osobista porażka urzędnika / urzędników

 45. ktos pisze:

  Radny Pyrć dobrze mowi!!!! Dyrektorce wystarczy!!! to w tym jest problem i trzeba go usunąć razem z P.Wojnarem. 82000 to lekka przesada!!!!

 46. Anonim pisze:

  DOBRZE KTOS PISZE LACZNIK ZA SZKOLA NA NOWY ZAGORZ OZYWILBY TA WIOSKE – TEN LACZNIK TO KONIECZNOSC – FAKT TEREN TRUDNY, ALE NIE MA DALEKO MOZE 500M -1000M DROGI!!! DROGA ZA SZKOLA I PUSCIC AUTOBUS NR 5 CO 2 GODZ PRZEZ OSIEDLE DOMKOW NA ZAGORZU I ZAHUTYN!! NOWY ZAGORZ TEZ NA TYM BY SKORZYSTAL BO OSIEDLE DOMKOW TEZ NIE MA ZADNEGO AUTOBSU!!!

  • do anonima pisze:

   Takie połączenie niewatpliwie ułatwiło by komunikacje lokalną, ten sam problem co mają mieszkancy końca Zahutynia jest na osiedlu w nowym Zagórzu – z tą różnicą że zmuszeni są dodatkowo ćwiczyć wspinaczkę wysoko górską. Fakt teren do najłatwiejszych nie należny, może opcja po zboczu w pobliżu kościoła w Zahutyniu była by łatwiejsza do zrealizowania – mniejsza stromizna i tylko ok 300 m drogi w dziewiczym terenie, pozostały odcinek z osiedla istnieje. Nie bez znaczenia jest również fakt postepujacej zabudowy działek tego odcina drogi. Uf… ale wracajmy do reala, wyobrazam sobie teraz ” milion obiektywnych przeszkód” jakie wymyśli lub wynajdzie referat planowania przestrzennego w gminie :-(((

 47. WITEK pisze:

  A Pan Kielar to co On tam robi?

 48. Alicja pisze:

  Jak mówiła Zalewska, w klasach I-IV szkoły powszechnej będzie „poziom podstawowy”, zaś w klasach V-VIII – „poziom gimnazjalny”. Jednocześnie zapowiedziała, że w klasie IV pojawi się wprowadzenie do przedmiotów, mające złagodzić dotychczasowe bezpośrednie przechodzenie z edukacji wczesnoszkolnej do nauczania przedmiotowego. Przejście to ma złagodzić także to, że IV klasy mają mieć tego samego wychowawcę, którego miały przez trzy pierwsze lata szkoły.
  Pani Get, Panie Wojnar szanowni radni „TEGO SAMEGO WYCHOWAWCĘ”
  Kto jest dla Was ważny STATYSTYKI czy dzieci i ich dobro ?
  Czas najwyższy zabrać się za porządkowanie w Gminie Zagórz….ale może poprze drogę Sądową,bo prośbami raczej nic się nie wskóra.

 49. zahutyn pisze:

  Z ostatniej chwili….p Get poddała się, rezygnuje z stanowiska (owacje na stojąco) a teraz chetnie bym dowiedział kto pociąga za sznurki w tym teatrzyku kukielkowym

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.