Zaproponował, że podwiezie dziewczyny autem. Jedną z nich miał zgwałcić

06-06-2017

SOLINA / BIESZCZADY. Prokuratura Rejonowa w Lesku wszczyna śledztwo w sprawie podejrzenia o gwałt na 22-letniej dziewczynie, do którego miało dojść w ostatni weekend w Solinie. To bulwersujące zdarzenie stało się przyczynkiem do dyskusji o bezpieczeństwie nad zalewem. Opozycja oskarża wójta Adama Piątkowskiego, że wprowadzone oszczędności negatywnie rzutują na bezpieczeństwo.


Dorota Mękarska

Do gwałtu miało dojść w nocy z soboty na niedzielę w Solinie. 22-latka z powiatu przemyskiego wraz z grupą młodzieży bawiła się w znanej dyskotece. W pewnym momencie młodzi ludzie opuścili lokal. Wtedy miało dojść do przestępstwa. Dziewczyna zgłosiła gwałt organom ścigania.

Zaproponował dziewczynom przysługę

Prokuratura Rejonowa w Lesku wszczęła śledztwo w tej sprawie. Na razie sprawca nie jest jeszcze ustalony. Jak podkreśla Maria Chrzanowska, prokurator rejonowy w Lesku, żadna z osób znajomych nie została wskazana przez pokrzywdzoną jako sprawca gwałtu. Więcej światła na okoliczności dramatu rzucą zapewne zeznania 22-latki, która będzie przesłuchiwana przez Sąd Rejonowy w Lesku. Na razie data nie jest wyznaczona.

Postępowanie jest we wstępnej fazie – zaznacza Maria Chrzanowska.
Zmierza w kierunku ustalenia sprawcy. Najważniejsze czynności dowodowe zostały wykonane. Zabezpieczono dowody, przesłuchano świadków, dokonano przeglądnięcia taśm z monitoringu i wykonano badanie pokrzywdzonej.

Z nieoficjalnych i skąpych informacji wynika, że młoda kobieta, której towarzyszyła koleżanka, poznała w Solinie mężczyznę. Ten zaproponował dziewczynom, że je podwiezie. 22-latka udała się z nim do samochodu, ale bez koleżanki. Tam miało dojść do gwałtu. Po jakimś czasie 22-latka poinformowała towarzyszkę, że została zgwałcona.

Lampy mają świecić, a nie stać

To zdarzenie wywołało dyskusję na temat bezpieczeństwa w gminie Solina. Mocno krytykowana jest decyzja wójta Adama Piątkowskiego, który ograniczył czas działania oświetlenia ulicznego. Od maja do września lampy są wyłączone w nocy. Dla wielu mieszkańców gminy takie oszczędności są nie do przyjęcia, bo ludzie nie czują się bezpiecznie. Tym bardziej, że takie ograniczenia nie funkcjonowały w poprzednich kadencjach.

Fala krytyki władz przetoczyła się po koncercie, który był zorganizowany w czasie długiego majowego weekendu na Jaworze. W okolicy było tak ciemno, że ludzie musieli sobie drogę oświetlać telefonami komórkowymi.

Wójt Adam Piątkowski nie reaguje na głos mieszkańców Soliny. Dyskusja o braku oświetlenia trwa od ponad roku. W I kwartale 2016 roku pisałem na prośbę mieszkańców interpelację, która dotyczyła również oświetlenia. Pytałem dlaczego lampy nie świecą, choć mieszkańcy o to apelują. Po interwencjach lampy świeciły dłużej, ale tylko do godz. 24.00 a nie całą noc, jak dawniej – podkreśla radny Łukasz Dytkowski.
Trzeba natomiast pamiętać, że do zdarzeń kryminalnych dochodzi m.in. z tego powodu , że sprawcy czują się anonimowi. W ten sposób zachęca się przestępców do działania. Lampy są po to, żeby świeciły, a nie żeby stały.

Obowiązujący harmonogram czasookresu włączania oświetlenia ulicznego na terenie gminy Solina obowiązuje od 2015 roku i był uzgodniony z radnymi, sołtysami oraz na zebraniach wiejskich – informuje wójt Adam Piątkowski.
Chcę podkreślić, że wydłużono znacznie czas świecenia ulicznych lamp oświetleniowych. Na dzień dzisiejszych w gminie Solina działa ponad tysiąc punktów oświetleniowych i ich liczba każdego roku sukcesywnie wzrasta.

Komentarzy: 22 do “Zaproponował, że podwiezie dziewczyny autem. Jedną z nich miał zgwałcić”

 1. Ciemno widzę pisze:

  Wójt mówi ,że to wina sołtysów i radnych a liczba lamp coraz bardziej wzrasta .A jest jedno pytanie czy świecą czy tylko stoją Lepsza mniejsza ilość świecących niż setki stojących P.Wójcie. W elektrowni brak prądu he he.Po drugie panienka wsiada z nieznajomym sama w nocy po dyskotece to tak jakby się godziła na przygodę pozostawia koleżankę-,przeszkadzać by mogła .Pewnie spaprał robotę i wypędził została sama w ciemnej nocy więc co pozostaje oskarżę o gwałt.”Jak on mógł tak zrobić”

 2. Gość pisze:

  Wójt kłamie jak najety ani razu nie było to na spotkaniu ustalane żadne świecenie świateł , mieszkańcy wręcz pytali dlaczego światło w tej miejscowości się nie świeci , a oszczędności na miejscowości turystycznej gdzie są dyskoteki do rana to naprawdę dobry pomysł wójta Piątkowskiego , które nie ma żadnej wyobraźni i woli w Bóbrce gdzie nie ma żywej duszy zaswiecic na molu strażackim niż tam gdzie są domy i imprezy , kłamca i oszust

 3. Gość pisze:

  Dokładnie kłamie jak najety , za poprzednika światła się świeciły od zmierzchu do świtu w sezonie letnim więc co wydłużył , może mu się nos jak Pinokio wydłużył a nie świecenie lamp.

 4. . pisze:

  Wygrałem w totolotka
  Huraaaaaaa

 5. Gość pisze:

  Wójt znany na całe województwo z nagrań. Wystarczy w google napisać wójt Adam Piatkowski i poczytacie co to za gość!

 6. xyz pisze:

  Na sesji 2 lutego 2016 r była interpelacja by lampy w Solinie się świeciły cała noc od strony góry Jawor do zapory wodnej !!! Wójt zlekceważył interpelacje radnego i prośbę mieszkańców. To co mówi przeczy faktom!

 7. mefisool pisze:

  która dziewczyna wsiada do samochodu faceta którego nie zna ?! oczywiście nie mówię że to jej wina że została zgwałcona

 8. ciemno wszędzie pisze:

  Czy jaśniej jest jak jest dużo lamp wyłączonych ? Czy mniej włączonych ?

 9. . pisze:

  Spoko sezon przed nami jeszcze

 10. gosc pisze:

  To po przeczytaniu tego artykulu chyba wyraźnie widać ze wójt sie mija z prawda , po pierwsze mówi ze było to uzgadniane, a z tego co wynika to Pan Dytkowski pisze w I kwartale interpelacje na prośbę mieszkańców bo jest niebezpiecznie to raz , po drugie jak wynika z tekstu za poprzednika czyli wójta Sawniskiego światła sie świeciły do rana, co co mówi na koncu wójt Piatkowski ze wydłużył okres świecenia jak mało tego wynika ze całkiem wyłączył a później włączył tylko do 24 , wiec jakie to wydłużenie?
  To zastanawia mnie jedno lampy za poprzednika sie świeciły do rana teraz sie świeca do 24 a wójt mówi ze wydłużył świecenie lamp , to chyba cos nie bardzo rozumiem ale ktoś chce z Nas robi debila bo inaczej tego ujac nie mozna

 11. Ktoś pisze:

  Takie głupie chłopskie gadanie że jak dziewczyna wsiada do auta nie znajomego to już sama się prosiła o gwałt?!czy wy się slyszycie?!! Przecież pisze tam ze chciała by ich podwiozl.to już nie ma uczciwych mężczyzn tylko sami zboczency i gwalciciele, to każda kobieta która prosi o podwiezienie to można ją bezkarnie gwalcic?! To co tu piszecie to jest poprostu porażka ręce opadają a ci co to piszą to napewno podstawówki nie skończyli i dobrze w głowie nie mają!!!

 12. Kozs pisze:

  To artykul o gwalcie czy o wojcie ? Czytajac ze zrozumieniem piszecie ze wojt zgwalcil laske ktora sie poszla dymac na imprezie I jak dostala smietane w pyszczek to sie opamietala xd bo przeciez lampy nie swiecily.. Problem, reakcja, rozwiazanie brawo esanok spelnia Normy unijne, jeszcze przytulek DLA ‚ uchodzcow ‚ w skansenie prosimy

 13. Styl retro pisze:

  Stare porzekadło tłumaczył dziadek „Albo cnotka albo piechotka”nic za darmo podobno wtedy tez tak było.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.