REKLAMA
REKLAMA

„Prędkość”

PODKARPACIE. Dziś od rana, na drogach całego kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Prędkość”. W walce z piratami drogowymi funkcjonariusze wykorzystują ręczne mierniki prędkości, fotoradary i wideorejestratory. Podkarpaccy policjanci włączyli się do tych działań.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Jesienna aura i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do ryzykownej i szybkiej jazdy. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Dlatego dziś, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania „Prędkość”. Również na Podkarpaciu kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem fotoradarów, wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Punkty pomiaru ustawiane są „kaskadowo”, a ich lokalizacja będzie się często zmieniała. Oczywiście nie będzie pobłażliwości dla kierujących, którzy zdecydują się na jazdę „na podwójnym gazie”. Działania potrwają do późnego wieczora.

KWP

01-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)