REKLAMA
REKLAMA

Przyjmował łapówki. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 51-letniego lekarza, który w jednej z jarosławskich przychodni przyjmował łapówki od pacjentów. Mężczyzna, a także dwie osoby podejrzane o wręczenie łapówek usłyszały już zarzuty. Sprawa jest rozwojowa.

Pół roku temu do policjantów zaczęły docierać pierwsze sygnały o tym, że jeden z lekarzy z przychodni szpitala specjalistycznego w Jarosławiu może przyjmować łapówki. Funkcjonariusze podjęli działania, aby zweryfikować te informacje. Podejrzenia okazały się słuszne.

W poniedziałek, 27 września br. funkcjonariusze Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 51-letniego lekarza na gorącym uczynku. Policjanci ujawnili, że tego dnia mężczyzna przyjął korzyści majątkowe od dwóch osób. Lekarz usłyszał już zarzuty i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszały także dwie osoby, które są podejrzane o wręczenie mężczyźnie łapówek. Wszystkim podejrzanym w tej sprawie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zabezpieczyli dokumentację medyczną. Materiały przekazane zostały do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Trwają czynności, a sprawa ma charakter rozwojowy.

KWP

01-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)