REKLAMA
REKLAMA

100 orlik w województwie podkarpackim (ZDJĘCIA)

SANOK: I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku może pochwalić się pięknym, nowym boiskiem. W ramach projektu „Moje Boisko – Orlik 2012” powstał kompleks sportowo-rekreacyjny na miarę XXI wieku.

Wykonana w cztery miesiące inwestycja pochłonęła budżet w wysokości 1 mln 53 tys. złotych. Boisko ,,Orlik 2012” finansowane jest w jednej trzeciej przez budżet państwa, tyle samo dokłada Marszałek Województwa, reszta finansowana jest ze środków samorządu w którym powstaje zespół boisk – w przypadku sanockiego boiska przy Liceum nr 1, było to Starostwo Powiatowe. Warto podkreślić, że otwarte w piątek, 18 listopada, boisko było 100 w województwie podkarpackim.

Boisko będzie służyć nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom miasta, którzy mogą z niego korzystać. Starostwo Powiatowe planuje budowę kolejnego ‚Orlika przy Zespole Szkół nr 2 w Sanoku.

O „Orliku”
Program „Moje Boisko – Orlik 2012” przedstawiony przez Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska podczas Expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju.

Głównymi celami programu są:
– udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora,
– popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.
Według założeń programu boisko „Orlik” to kompleks sportowo-rekreacyjny,  w którego skład wchodzi:
1. dwa boiska sportowe :
– boisko piłkarskie o wymiarach 30m x 62m (pole gry 26m x 56m),
– boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o wymiarach 19,1m x 32,1m,
2. budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni użytkowej ok. 60 m2
3. oświetlenie kompleksu

Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki – Orlik 2012

22-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)