REKLAMA
REKLAMA

9 października wybierzemy posłów i senatorów: Zobacz kto wystartuje z powiatu sanockiego!

POLSKA/SANOK. Wybory parlamentarne odbędą się 9 października i będą jednodniowe – ogłosił w czwartek prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent zaznaczył, że zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego nie było możliwe zarządzenie wyborów dwudniowych. Choć jak zaznaczył, sam jest zwolennikiem dwudniowego głosowania, które daje szansę na wyższą frekwencję.

Prezydent podkreślił, że na frekwencji powinno zależeć wszystkim siłom politycznym, bo wyższa frekwencja oznacza silniejszy mandat. Zapowiedział, że będzie kontynuował dialog z partiami – już po wyborach – aby zmienić Konstytucję i umożliwić wybory dwudniowe.

Prezydent wymienił też rozwiązania, które już podczas jesiennych wyborów będą ewidentnie korzystne ze względu na frekwencję, m.in. głosowanie przez pełnomocnika i głosowanie korespondencyjne.

Pytany o zaangażowanie w kampanię, zapewnił, że nie zamierza brać bezpośredniego udziału w kampanii wyborczej. 

– Moje osobiste sympatie – bo przecież będę brał udział w głosowaniu – pewnie nie podlegają większym wątpliwościom ze strony dziennikarzy, ale rola prezydenta jest taka, że nie powinien – w imię dobrego obyczaju, a także dobrego sprawowania urzędu – angażować się w kampanię wyborczą żadnego konkretnego środowiska, nawet tego, z którym ewidentnie ma wiele wspólnych poglądów – powiedział Bronisław Komorowski.

Formalnie kampania wyborcza ruszy od dnia opublikowania zarządzenia prezydenta w Dzienniku Ustaw. Tegoroczne wybory odbędą się według przepisów kodeksu wyborczego, który wszedł w życie 1 sierpnia.

prezydent.pl

KANDYDACI DO SEJMU POCHODZĄCY Z POWIATU SANOCKIEGO

 

PISTadeusz Nabywaniec (inf. nieoficjalna)

PO –  Sławomir Miklicz

PSLAlicja Wosik, Dariusz Wanielista (inf. nieoficjalna)

SLDJan Oklejewicz (inf. nieoficjalna)

05-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)