REKLAMA
REKLAMA

Letnie kolonie dla dzieci w Gminie Zagórz

GMINA ZAGÓRZ. Dzięki staraniom Urzędu Miasta i Gminy Zagórz oraz MGOPS w Zagórzu czworo dzieci z terenu naszej Gminy wyjechało w piątek 22 lipca na kolonię letnią. Uczniowie w wieku 7-14 lat spędzili 10 dni w Domu Wczasów Dziecięcych w Kołówce. Na uwagę zasługuje fakt, iż koszt trzech dni pobytu sfinansował właściciel ośrodka kolonijnego.

Dom wczasowy położony jest pośród malowniczych przyrodniczo terenów w mikroklimatycznej strefie Pogórza Karpackiego. Na terenie ośrodka znajduje się duży plac, idealnie nadający się do wszelkiego rodzaju gier i zabaw. Organizatorzy przygotowali szereg zajęć turystyczno – krajoznawczych, fotograficznych, czy ekologicznych.

Dzieci były pod całodobową opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która zadba o ich rozwój fizyczny i psychiczny. W programie 10-dniowego pobytu nie zabrakło wycieczek autokarowych, zajęć sportowych i kulturalnych, warsztatów artystycznych i wielu innych ciekawych atrakcji”– mówi Sylwia Drozd dyrektor MGOPS w Zagórzu.

Pobyt młodzieży na koloni został zorganizowany w ramach realizacji zadań z zakresu Gminnego Programu Profilaktyki. Dodać także należy, że dzięki Kuratorium Oświaty w Rzeszowie już od 17 lipca br. ośmioro dzieci z Gminy Zagórz uczestniczy w kolonii w Hucie Różanieckiej. Na letni wypoczynek z Naszej Gminy pojechało jeszcze 14-cioro dzieci w wieku 9 – 16 lat, tym razem do Ośrodka Caritas w Rajskiem koło Soliny”– informuje na zakończenie rozmowy Sylwia Drozd. Kolonia ta trwała od 16 do 22 sierpnia.

23-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)