REKLAMA
REKLAMA

Letnie kolonie dla dzieci w Gminie Zagórz

GMINA ZAGÓRZ. Dzięki staraniom Urzędu Miasta i Gminy Zagórz oraz MGOPS w Zagórzu czworo dzieci z terenu naszej Gminy wyjechało w piątek 22 lipca na kolonię letnią. Uczniowie w wieku 7-14 lat spędzili 10 dni w Domu Wczasów Dziecięcych w Kołówce. Na uwagę zasługuje fakt, iż koszt trzech dni pobytu sfinansował właściciel ośrodka kolonijnego.

Dom wczasowy położony jest pośród malowniczych przyrodniczo terenów w mikroklimatycznej strefie Pogórza Karpackiego. Na terenie ośrodka znajduje się duży plac, idealnie nadający się do wszelkiego rodzaju gier i zabaw. Organizatorzy przygotowali szereg zajęć turystyczno – krajoznawczych, fotograficznych, czy ekologicznych.

Dzieci były pod całodobową opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, która zadba o ich rozwój fizyczny i psychiczny. W programie 10-dniowego pobytu nie zabrakło wycieczek autokarowych, zajęć sportowych i kulturalnych, warsztatów artystycznych i wielu innych ciekawych atrakcji”– mówi Sylwia Drozd dyrektor MGOPS w Zagórzu.

Pobyt młodzieży na koloni został zorganizowany w ramach realizacji zadań z zakresu Gminnego Programu Profilaktyki. Dodać także należy, że dzięki Kuratorium Oświaty w Rzeszowie już od 17 lipca br. ośmioro dzieci z Gminy Zagórz uczestniczy w kolonii w Hucie Różanieckiej. Na letni wypoczynek z Naszej Gminy pojechało jeszcze 14-cioro dzieci w wieku 9 – 16 lat, tym razem do Ośrodka Caritas w Rajskiem koło Soliny”– informuje na zakończenie rozmowy Sylwia Drozd. Kolonia ta trwała od 16 do 22 sierpnia.

23-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)