REKLAMA
REKLAMA

Harcerze z Mościsk i Tarnopola odwiedzili Sanok

SANOK. Harcerze z Mościsk i Tarnopola gościli 23 sierpnia w Sanoku. Osoby te przez 7 dni przebywały na harcerskim obozie szkoleniowym w Myczkowcach.

Osiemnaścioro harcerzy przyjechało do Polski na zaproszenie Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego, aby wspólnie z uczestnikami kursu drużynowych z całego Podkarpacia (razem 77 osób) poznać teoretycznie i praktycznie zasady prowadzenia zbiórek, organizowania zajęć terenowych, tajniki harcerskich regulaminów i instrukcji.

Kadrę szkoleniową stanowili głównie instruktorzy sanockiego hufca z hm. Krystyną Chowaniec jako komendantką. Wśród prowadzących zajęcia byli tak znakomici specjaliści jak dr Leszek Gajos z UR, który uczył przyszłych drużynowych zasad komunikacji interpersonalnej. Harcerze z Ukrainy uczestniczyli również w IX Bieszczadzkiej Biesiadzie Literackiej pamięci Jerzego Harasymowicza, która odbyła się 21 sierpnia w ośrodku „Berdo” w Myczkowcach, w 12 rocznicę śmierci poety.

Pobyt w Polsce stworzył również dla 6 młodych harcerzy z Mościsk możliwość złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego, gdyż w ich środowisku nie ma instruktora harcerskiego, który ma prawo odebrać przyrzeczenie. Natomiast druh Witalij Kowalenko z Tarnopola, który w sanockiej Komisji Stopni Instruktorskich zdobywał uprawnienia instruktora harcerskiego, złożył uroczyste Zobowiązanie Instruktorskie.

W drodze powrotnej, goście z Ukrainy zwiedzili Sanok oraz gościli w Urzędzie Miasta Sanoka. Podczas spotkania w sali herbowej, zastępca burmistrza Sanoka Marian Kurasz opowiedział o historii Sanoka i jego najważniejszych atrakcjach turystycznych. Młodzi Polacy z Ukrainy wyjechali oczarowani Sanokiem, obiecując przyjechać ponownie. Jak zapewniali, przyjęcie przez sanockich harcerzy i spotkanie z burmistrzem, przekonało ich, że przyjechali „do swoich” i zawsze mogą liczyć na wsparcie.

24-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)