REKLAMA
REKLAMA

Harcerze z Mościsk i Tarnopola odwiedzili Sanok

SANOK. Harcerze z Mościsk i Tarnopola gościli 23 sierpnia w Sanoku. Osoby te przez 7 dni przebywały na harcerskim obozie szkoleniowym w Myczkowcach.

Osiemnaścioro harcerzy przyjechało do Polski na zaproszenie Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. hm. Zdzisława Peszkowskiego, aby wspólnie z uczestnikami kursu drużynowych z całego Podkarpacia (razem 77 osób) poznać teoretycznie i praktycznie zasady prowadzenia zbiórek, organizowania zajęć terenowych, tajniki harcerskich regulaminów i instrukcji.

Kadrę szkoleniową stanowili głównie instruktorzy sanockiego hufca z hm. Krystyną Chowaniec jako komendantką. Wśród prowadzących zajęcia byli tak znakomici specjaliści jak dr Leszek Gajos z UR, który uczył przyszłych drużynowych zasad komunikacji interpersonalnej. Harcerze z Ukrainy uczestniczyli również w IX Bieszczadzkiej Biesiadzie Literackiej pamięci Jerzego Harasymowicza, która odbyła się 21 sierpnia w ośrodku „Berdo” w Myczkowcach, w 12 rocznicę śmierci poety.

Pobyt w Polsce stworzył również dla 6 młodych harcerzy z Mościsk możliwość złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego, gdyż w ich środowisku nie ma instruktora harcerskiego, który ma prawo odebrać przyrzeczenie. Natomiast druh Witalij Kowalenko z Tarnopola, który w sanockiej Komisji Stopni Instruktorskich zdobywał uprawnienia instruktora harcerskiego, złożył uroczyste Zobowiązanie Instruktorskie.

W drodze powrotnej, goście z Ukrainy zwiedzili Sanok oraz gościli w Urzędzie Miasta Sanoka. Podczas spotkania w sali herbowej, zastępca burmistrza Sanoka Marian Kurasz opowiedział o historii Sanoka i jego najważniejszych atrakcjach turystycznych. Młodzi Polacy z Ukrainy wyjechali oczarowani Sanokiem, obiecując przyjechać ponownie. Jak zapewniali, przyjęcie przez sanockich harcerzy i spotkanie z burmistrzem, przekonało ich, że przyjechali „do swoich” i zawsze mogą liczyć na wsparcie.

24-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)