REKLAMA
REKLAMA

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje w SDK-u!

SANOK. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski trwa od ponad pół wieku i dociera do zapomnianych przez centra kulturalne miejsc. Zachęca do przygody z prozą i poezją. Sprawia, że sztuka staje się elementem życia, a nie jednorazową, bierną rozrywką.


Dzięki szerokiemu zasięgowi Konkurs pełni funkcję aktywizującą – inspiruje ludzi różnych zawodów do udziału w tworzeniu, do rozwijania sztuki słowa, ujawnia talenty, rozbudza wrażliwość. Jest wspólnotą miłośników kultury żywego słowa.

Sanocki Dom Kultury, wzorem lat ubiegłych, jest organizatorem rejonowego (powiaty: sanocki, leski, brzozowski, ustrzycki) etapu 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, adresowanego do młodzieży licealnej i osób dorosłych. Regulamin tegorocznego konkursu oraz karty zgłoszeń dla uczestników są do pobrania na stronie Towarzystwa Kultury Teatralnej www.tkt.art.pl.

Konkursowe przesłuchania, we wszystkich kategoriach (recytacja, poezja śpiewana, teatr jednego aktora), odbędą się w Sanockim Domu Kultury 8 kwietnia (piątek) 2011. Zgłoszenia należy składać w sekretariacie SDK do 25 marca (lub nadsyłać pocztą na adres: SDK, ul. Mickiewicza 24, 38-500 Sanok)

56. OKR wypada w roku Czesława Miłosza. Przygotowanie utworu Noblisty nie jest obowiązkowe, ale zalecane w turniejach recytatorskim i poezji śpiewanej. Zachętą do takich wyborów jest nagroda specjalna za interpretacje; utwór taki może wchodzić w skład repertuaru, może też być zgłoszony jako dodatkowy.

09-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)