REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Magia Bazaru Sztuki

SANOK. Spotkanie z Cecylią Malik oraz wernisaż wystawy filmowej zgromadził rzesze sanoczan, którzy uciekając od tumulty codzienności znaleźli chwilę aby w spokoju móc podziwiać prace artystów pochodzących z całej Polski.


Całość rozpoczęła się od spotkania z Cecylią Malik, które dotyczyło przedsięwzięcia 365 drzew. Artystka promowała książkowe wydanie projektu a także z poczuciem humoru odpowiadała na pytania publiczności. Pytano między innymi czy istnieje ukryty cel projektu, czy też o reakcje ludzi widzących jak dorosła osoba „skacze” po drzewach…

Szczególnie warto zwrócić uwagę na fakt że Cecylia Malik funkcjonując z własnym projektem na portalu Facebook, stała się wyznacznikiem dobrego smaku w kulturze. Z dnia na dzień kolejne zdjęcia obserwowało co raz więcej użytkowników Sieci, co spowodowało zainteresowanie mediów ogólnopolskich, które niejednokrotnie wspominały o artystce. Jaki był tego efekt? Wzrosła mi liczba znajomych na Facebook’u– komentowała z uśmiechem artystka.

Każde zdjęcie jest inne, wiąże się z nim jakaś unikatowa historia. Album jest czymś w rodzaju pamiętnika, na stronach którego pokazana jest znaczna część mojego życia. Niektóre zdjęcia są śmieszne, czasami idiotyczne lub smutne, zdarza się że na nich mnie nie widać, bo chciałam się ukryć przed całym światem – mówiła Cecylia Malik, odnosząc się do projektu.

Cecylia Malik za realizację projektu 365 drzew zdobyła tytuł „Kulturystki Roku 2010” w plebiscycie słuchaczy Radiowego Domu Kultury III programu Polskiego Radia. Nominowana również była do nagrody Kulturalne Odloty.

Po spotkaniu z artystką odbył się wernisaż wystawy filmowej, w której udział wzięło kilkunastu artystów głównie z południowej części Polski. Celem wystawy było ukazanie filmu jako źródła inspiracji w mediach artystycznych –  mówiła Angela Gaber, współorganizator wystawy.

Jury pod przewodnictwem Agaty Sulikowskiej – Dejeny nie przyznało I nagrody, wręczając trzy wyróżnienia. Mimo, to werdykt został przyjęty z uznaniem oraz nagrodzony gromkimi brawami przez licznie przybyłą sanocką publikę.

Rozmawiając z przypadkowo napotkanymi osobami podczas wernisażu wystawy, dość często słyszałem stwierdzenie: „magiczne miejsce”, które odnosiło się do Bazaru Sztuki. Atmosfera tam panująca pozwala wyłączyć się z codzienności i zetknąć ze sztuką.

W ramach zakończenia:

Tomasz Rolniak (artysta, wyróżniony podczas wernisażu wystawy filmowej)
Gospodyni tych artystycznych dożynek stanęła na wysokości zadania, poprzez wspieranie sztuki ściąga do Sanoka magicznych ludzi…

Angela Gaber (Bazar Sztuki)
Jest mi niezmiernie miło, że do Sanoka możemy zapraszać ludzi będących na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Piotr Wojnarowski
Jest to niesamowita impreza i niewątpliwy sukces Bazaru Sztuki.

Bogdan Struś
Wokół Bazaru Sztuki zawiązała się regionalna bohema…

Tomasz Szwan (współorganizator wernisażu wystawy filmowej)
Bazar to miejsce gdzie spotykają się ludzie z pomysłami, którzy potrafią bez wielkiego nakładu finansowego, zrobić naprawdę wartościowe rzeczy.

Natalia Kociuba
Bazar Sztuki jest magicznym miejscem do którego zawsze się powraca…

Jan Szczepkowski (artysta)
Bazar Sztuki i takie inicjatywy jak ta są potrzebne w Sanoku


mb

09-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)