REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Studenci zagrają dla Oli!

SANOK.  W dniach 12 – 14 maja w Sanoku odbędą się Dni Kultury Studenckiej (Juwenalia), w trakcie których przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz Oli.

Ponadto, 12-go maja, czyli w pierwszym dniu Juwenaliów odbędzie się koncert dla Oli w jednym z sanockich klubów. Cały dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Oli.

Pięcioletnia Ola przyszła na świat jako zdrowe dziecko. Jednak w dniu swoich pierwszych urodzin została poddana badaniom lekarskim, na które skierował Olę miejscowy lekarz zaniepokojony jej stanem.

Szczegółowe badania lekarskie wykazały pojawiające się problemy z prawidłowym rozwojem ruchowym dziewczynki. Została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na konsultację i zostawiona na dalszą diagnostykę w Ośrodku Specjalistycznym.

Po konsultacji lekarskiej zalecano rehabilitację, która ma na celu usprawnienie ruchowe kończyn dolnych. U Oli nie postawiono jednoznacznej diagnozy. Badania wskazują na rdzeniowy zanik mięśni. Opracowana metoda diagnostyki oraz leczenia przez profesora Koziałkina z Truskawca, pozwala mieć nadzieję na właściwe  leczenie dziecka.

Na Ukrainie w Truskawcu znajduje się Międzynarodowa Klinika Rehabilitacyjna o dużej renomie i wysokiej skuteczności w leczeniu. Jednak wysoki koszt pobytu dziecka i opiekuna tj. kilka tysięcy złotych nie pozwalają małej Oli na częsty wyjazd, ponieważ znacznie przekracza możliwości finansowe 6-osobowej rodziny, która nie jest w stanie udźwignąć kolejnych wydatków związanych z chorobą dziecka.

Aleksandra zaczęła leczenie w ukraińskiej klinice w czerwcu 2007 roku. Turnus trwa 14 dni, podczas których Ola jest poddawana intensywnej rehabilitacji, która umożliwia jej lepsze funkcjonowanie. W tym roku Ola wyjechała na turnus po raz dziesiąty, dzięki ludziom, którym nie jest obojętny los chorych dzieci.

Teraz jest jeszcze czas aby zapobiec rozwinięciu się tej strasznej choroby.

20-04-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)