REKLAMA
REKLAMA

Wrześniowy weekend z „Ożenkiem” w Sanockim Domu Kultury

SANOK. Już dziś zapraszamy na premierę spektaklu „Ożenek” Mikołaja Gogola, która jest efektem warsztatów teatralnych prowadzonych przez Macieja Patronika oraz Erica Veschi.


Pierwszy weekend września, przez trzy dni (2,3,4 września) w Sanockim Domu Kultury obejrzeć będzie można efekt pracy wielu osób. W przedstawieniu weźmie udział wiele ciekawych postaci z Sanoka i okolic.

Będzie także muzycznie, do udziału w przedstawieniu zostali zaproszeni sanoccy muzycy z różnych kręgów stylistycznych. Wszystko to zwiastuje niezwykle ciekawy eksperyment .

To prawdziwy sojusz pokoleń, teatr ponad podziałami i przede wszystkim dobra zabawa.

„Ożenek” to jedna z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej, wciąż młoda i aktualna. Na sanockiej scenie zobaczymy tragikomiczne perypetie bohaterów, ich miłosne intrygi, rywalizację oraz mnóstwo absurdów.

Zobaczymy adaptację „Ożenku” w reżyserii Macieja Patronika – aktora, reżysera, dziennikarza. Sanoczanina z pochodzenia na stałe mieszkającego i działającego we Francji. Od kilku lat zaangażowanego w wakacyjne działania teatralne w Sanoku.

Reżyseria: Maciej Patronik

Asystent reżysera: Eric Veschi

Scenografia: Adam Gromek

Charakteryzacja, kostiumy: Joanna Krzanowska

Światła: Daniel Szczupak

Dźwięk: Jacek Bobik

Obsada: Magdalena Tarnawska, Magdalena Flik, Magdalena Kuna, Maria Być, Julia Olszewska, Weronika Baran, Justyna Kowalczyk, Elżbieta Gazdowicz, Wojciech Lato, Maciej Penar, Krzysztof Jakubowski, Ryszard Denisiuk, Łukasz Sabat, Piotr Wojnarowski, Łukasz Wójcik, Franciszek Tomczyk

Zespół muzyczny:

Angela Gaber – vocal

Marcin Stachowicz – piano

Daniel Pelczarski – kontrabas, akordeon

Łukasz Sabat – saksofon

 

 

01-09-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)