REKLAMA
REKLAMA

Zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu dawnej jednostki wojskowej

SANOK. Podczas ostatniej sesji radni miasta Sanoka wyrazili zgodę na przystąpienie do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w dzielnicy Olchowce (dawna jednostka wojskowa). Podjęta uchwała jest efektem starań władz Sanoka o pozyskanie nowych inwestorów.

Przyczyną zmiany, uchwalonego w 2004 r. planu jest dostosowanie jego zapisu do aktualnego prawa o zagospodarowaniu przestrzennym, a także przeznaczenie terenu po dawnym czołgowisku pod inwestycję hotelowo-konferencyjną o wysokim standardzie. Powierzchnia przygotowywanego terenu to 18 ha, jednak nowy obiekt będzie mógł stanąć na 5 ha.
– Chcielibyśmy, aby na tym terenie zainwestował prywatny inwestor, na miarę wielkich przedsięwzięć hotelowych w Polsce, np. Arłamowa i stworzył tu kompleks wysokiej klasy z hotelem, spa, czynną rekreacją oraz centrum konferencyjnym, na co najmniej 300 osób. Miasto potrzebuje takiego centrum, przede wszystkim, aby pobudzić turystykę wysoko kapitałową i przyciągnąć do Sanoka tych turystów, którzy dzisiaj tylko przejeżdżają przez miasto lub zatrzymują się tu na jedną, dwie godziny. Taki hotel stworzy możliwość organizacji konferencji, zjazdów, sympozjów i pozwoli rozreklamować Sanok wśród grup społecznych, dla których miasto dziś nie ma należytej oferty – tłumaczy Ziemowit Borowczak, zastępca Burmistrza Sanoka ds. gospodarki komunalnej i architektury.

Przygotowanie w/w terenu jest inicjatywą władz Sanoka, które chcą zachęcić różnych inwestorów do podjęcia współpracy. Na razie nie są z nikim prowadzone żadne rozmowy, ale dzięki zmianom planu będzie można rozpocząć aktywne poszukiwanie inwestorów.

Teren, o którym mowa jest oznaczony na załączonym planie: 17 UT,US

Agnieszka Frączek

20-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)