REKLAMA
REKLAMA

Baza HEMS w Sanoku otwarta! (ZDJĘCIA, VIDEO HD)

Baza HEMS w Sanoku otwarta! (ZDJĘCIA, VIDEO HD)

SANOK. We wtorek (7 sierpnia) odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Sanoku. Ratownicy, piloci i lekarze mają wreszcie doskonałe warunki do pracy.

Oficjalne uroczystości rozpoczął Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, słowami „witam w nowej starej bazie”. Wśród licznie przybyłych gości byli przedstawiciele lokalnych władz oraz służb i instytucji, z którymi współpracuje sanocka baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W czasie swojego wystąpienia, Jacek Dębicki, naczelnik GOPR, nawiązywał do ponad pięćdziesięcioletniej współpracy ratowników górskich kiedyś z zespołami lotnictwa sanitarnego, a obecnie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Nie brakowało ciepłych słów skierowanych w stronę załóg dyżurujących w bazie HEMS Sanok. Starosta Sebastian Niżnik jak i wiceburmistrz Ziemowit Borowczak dziękowali w imieniu mieszkańców Podkarpacia za zapewnianie bezpieczeństwa oraz szybkie i skuteczne niesienie pomocy z powietrza.

Zwieńczeniem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi przez Stefana Zubela – ratownika medycznego, Sławomira Lubczyńskiego – pilota i Huberta Marka – ratownika GOPR.

Umowa na przebudowę i remont bazy HEMS w Sanoku podpisano w lipcu 2011 roku. Prace budowlane od razu ruszyły pełną parą. W ramach inwestycji przebudowano i gruntownie wyremontowano pomieszczenia socjalno-operacyjne dla załogi i hangar, wybudowano stację paliw i płytę postojową dla śmigłowca. Zmieniło się też otoczenie bazy. Wybudowano drogi dojazdowe oraz ogrodzenie, co uniemożliwia wstęp osobom postronnym. Śmigłowiec jest wysuwany z nowego hangaru na specjalnej platformie. Pozwala to szybko i bezpiecznie go przesuwać bez konieczności używania ciągnika.

9 lipca 2012 r. uzyskano pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu. Koszt budowy bazy HEMS w Sanoku wyniósł 6 199 200 zł, z tego 5 269 320 zł to dofinansowanie unijne. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, który oprócz bazy w Sanoku obejmie jeszcze 9 innych baz HEMS i jedną Stację Obsługi Technicznej.

Więcej informacji na temat sanockiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego:

08-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)