REKLAMA
REKLAMA

Coraz bliżej Natchnieni Bieszczadem

CISNA / BIESZCZADY. Stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem w Cisnej zaprasza na IV edycję festiwalu Natchnieni Bieszczadem, który odbędzie się w dniach od 9 do 11 sierpnia w Cisnej.

W czwartek od 10.00 zapraszamy na „Wędrówki Bieszczadzkie” czyli mini rajd po najważniejszych miejscach związanych z naszą miejscowością. Rajd rozpoczniemy na parkingu przed Urzędem Gminy w Cisnej.

O 19.00 na terenie Agroturystyki Tramp w Cisnej rozpoczniemy nasz festiwal kameralnym spotkaniem z piosenką poetycką i turystyczną oraz amatorskimi filmami związanymi tematycznie z Bieszczadami. W czasie czwartkowego wieczoru uczestnicy warsztatów organizowanych przez nasze Stowarzyszenie przedstawią spektakl muzyczno-teatralny  pod kierownictwem miejscowego muzyka – Ernesta „Gulka” Drelicha.

10 sierpnia na „Małej scenie” na terenie Agroturystyki Tramp odbędzie się drugi już wieczór poezji, w czasie którego wyróżnieni zostaną zwycięzcy IV edycji turnieju poetyckiego „Dźwiękosłowa”. Ponadto w czasie wieczoru poezji czeka nas wiele atrakcji spod szyldu gitary i pióra. Swoją twórczość zaprezentuje legenda poezji Bieszczadów – Ryszard Szociński oraz Mirosław Welz, a zaraz po nich na scenę wkroczą kolejni wykonawcy związani od lat z nurtem poezji śpiewanej. Swoje krótkie recitale, których rozwinięcie będzie nam dane wysłuchać w sobotę na dużej scenie, przedstawią Andrzej Szęszoł – bard poetyckiego zagłębia mieleckiego, związana z regionem artystka Agata Rymarowicz oraz legendarna już Wolna Grupa Bukowina. Na zakończenie wieczoru poezji odbędzie się projekcja kolejnego amatorskiego filmu o tematyce bieszczadzkiej w ramach małego letniego kina. Zarówno w czwartkowym, jak i piątkowym spotkaniu można uczestniczyć bezpłatnie.

11 sierpnia to główny dzień Festiwalu Natchnieni Bieszczadem w Cisnej. Rozpoczynamy już 15.00 tuż przy ciśniańskim „Orliku” wolną sceną, na której swój dorobek przedstawią zespoły i twórcy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z muzyką lub chcą zaprezentować swą twórczość szerszemu gronu słuchaczy. O 17.30 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Festiwalu Natchnieni Bieszczadem i od tego momentu czeka nas seria wspaniałych koncertów. Pierwszy na scenę wkroczy znany wszystkim, związany od lat z Bieszczadami zespół prezentujący szeroko rozumianą piosenkę turystyczną, czyli Wołosatki. Następnie usłyszymy Agatę Rymarowicz i Tadeusza Kroka z zespołem, którzy zaprezentują nam materiał ze swojej najnowszej płyty. Po nich na scenę wkroczą mistrzowie gitar klasycznych i wspaniałej poezji, czyli Andrzej Szęszoł z zespołem przedstawiający aranżacje wierszy Andrzeja Ciacha. Po mieleckich bardach swoje umiejętności zaprezentuje  gość z Irlandii Tony Milner, który wprowadzi nas w prawdziwe wydarzenie wieczoru. Na scenie pełnię swych możliwości i pełny repertuar koncertowy przedstawi legenda piosenki poetyckiej i jeden z zespołów tworzących ten nurt, czyli Wolna Grupa Bukowina. Na zakończenie naszego Festiwalu zapraszamy na koncert niesamowicie energetycznego zespołu prosto ze Lwowa, czyli folkowo-rockową eksplozję ukrytą pod nazwą Green Silence. Zapraszamy serdecznie na trzy wspaniałe dni festiwalowe wypełnione muzyką i wydarzeniami związanymi z naszą małą ojczyzną Bieszczadami.

06-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)