Historyczny sukces SP 6!

DĘBICA. 15 marca w Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Unihokeja Chłopców. Stawką tych zawodów, był awans jego zwycięzcy do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Elblągu.

Do finału w Dębicy zakwalifikowało się 9 szkół z całego województwa, w tym 2 z Sanoka: SP-Brzeźnica, SP-Borowa, SP-Gliny Małe, SP-4 Sanok, SP-6 Sanok, SP-Stara Wieś, SP-Nowa Wieś, SP-1 Stobierna, SP-Krasiczyn.

Rywalizowały one ze sobą początkowo w 3 grupach (zwycięzcy grup – bezpośredni awans do ścisłego finału, drużyny, które zajęły 2 miejsca w grupach walczyły w barażach wyłaniając spośród siebie najlepszego).

Do ścisłego finału awansowały bezpośrednio SP-6 Sanok, SP-4 Sanok, SP-Borowa oraz zwycięzca baraży SP-Brzeźnica.

Wyniki fazy finałowej:

SP-6 Sanok – SP-Brzeźnica 2:0 (wynik regulaminowo zaliczony z fazy grupowej)

SP-6 Sanok – SP-Borowa 4:1

SP-6 Sanok – SP-4 Sanok 1:1

SP-4 Sanok – SP-Brzeźnica 0:1

SP-Brzeźnica – SP-Borowa 0:0

SP-4 Sanok – SP-Borowa 4:0

W konsekwencji chłopcy z SP-6 w Sanoku zdobyli złoty medal i tytuł Mistrza Województwa Podkarpackiego w Unihokeju Chłopców w roku szkolnym 2011/2012, tym samym awansując do Finału Mistrzostw Polski w Elblągu. Brązowy medal zdobyła Szkoła Nr 4 w Sanoku.

Jest to niewątpliwie bezprecedensowy sukces zawodników i szkoły. Miejmy nadzieję, że poziom motywacji i ambicji naszych drużyn nie spadnie i godnie powalczą o medal Mistrzostw Polski.

Skład zwycięskiej drużyny: Filipek Konrad (kapitan), Sokalski Orest, Tomusiak, Stanisław, Myćka Patryk, Kwolek Filip, Kopiec Patryk (bramkarz), Kwolek Dawid i Filipczak Bartłomiej. Opiekunem drużyny jest Bluj Maciej