Mistrzostwo Polski zawodnika Samuraj Sanok! (VIDEO HD)

SANOK. Pomimo, że działają w Sanoku od niespełna 1,5 roku już mogą poszczycić się kilkoma znaczącymi sukcesami. Mowa o klubie kickboxingowym Samuraj Sanok, którego zawodnik Tomasz Kozłowski, podczas Mistrzostw Polski seniorów i juniorów w kickboxingu

wywalczył kolejny medal Mistrzostw Polski dla klubu z Sanoka! Sukces jednak tym cenniejszy, że jest to pierwszy złoty krążek dla sanockiego Samuraja.

Złote medale w kickboxingu zdobywał utytułowany sanoczanin Artur Szychowski. Jednak, z racji tego, że w Sanoku do października 2010 roku nie działała sekcja kickboxingu, Artur walczył o medale pod szyldem Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki.

Ostatnie Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Low-Kick odbywały się w Kleszczowie koło Piotrkowa Trybunalskiego (9-11 marca br.). Do walki o medale w sumie stanęło 274 zawodników. Samuraj Sanok prowadzony właśnie przez Artura Szychowskiego wystawił swoich dwóch zawodników, Tomasza Kozłowskiego 18 l. (junior starszy – 63,5 kg) oraz Mateusza Bila 18 l.(junior starszy – 71 kg).

Mateusz Bil w pierwszej rundzie trafił na Roberta Witkowskiego (Legion Głogów).
– Mateusz bardzo dobrze zaprezentował się w I rundzie pojedynku. Wydawało się, że knock-out jest kwestią czasu. Niestety w kolejnych rundach, Mateusz za bardzo się rozluźnił i ostatecznie przegrał całe starcie na punkty – relacjonuje Artur Szychowski, trener Samuraj Sanok.

Do finału 3:0
Pierwszym przeciwnikiem Tomasza Kozłowskiego był zawodnik Legiona Głogów, Mateusze Głąb. Tomasz zwyciężył pewnie walkę 3:0. W ćwierćfinale, w podobnym stosunku 3:0, zawodnik Samuraj Sanok pokonał Piotra Sobieraja (SKSKB Viktoria Szydłowiec). W walce o finał Tomasz zmierzył się z Patrykiem Tórz (Legion Głogów). I tym razem przeciwnik musiał uznać wyższość podopiecznego Artura Szychowskiego. T. Kozłowski zwyciężył 3:0.
– Trzy walki, które stoczył Tomasz w drodze do finału były w jego wykonaniu bardzo dobre. Tomasz realizował założenia taktyczne. Potrafił narzuć własny styl i to zadecydowało o końcowych zwycięstwach – podsumował A. Szychowski.

W finale Tomasz Kozłowski spotkał się zawodnikiem SK Kick Boxing Kielce Krzysztofem Posełek. I tu nie było już tak gładko. Na szczęście uwagi trenera przyniosły efekt i ostatecznie Tomasz zwyciężył 2:1.

Samuraj Sanok dziękuje właścicielom firm Geo-Eko oraz Agencji Knock-Out za sponsorowanie udziału zawodników sanockiego klubu w Mistrzostwach Polski. Jednocześnie zaprasza kolejne firmy lub osoby prywatne do współpracy, sponsoringu.