REKLAMA
REKLAMA

Pieniądze dla ortopedii

SANOK. Zarząd powiatu przeznaczył 40 tys zł na sprzęt dla oddziału ortopedii sanockiego szpitala. Dzięki urządzeniom będzie można wykonać więcej, bardziej precyzyjnych operacji.


Za przekazane pieniądze kupiona zostanie nowoczesna piła stosowana przy zakładaniu protez biodrowych i kolanowych, oraz osprzęt do artroskopu – urządzenia, które umożliwia wykonywanie zabiegów chirurgicznych kolana i barków przez niewielki otwór.

– Każdy nowy sprzęt jest dla nas bardzo ważny bo wpływa na podniesienie jakości obsługi pacjentów. Od jesieni ubiegłego roku wykonujemy na naszym oddziale zabiegi zakładania protez biodrowych i kolanowych, które na ogół wykonywane są w klinikach i szpitalach wojewódzkich. Nowy sprzęt umożliwi nam przede wszystkim zwiększenie ilości tych zabiegów – mówi Robert Kobiela ordynator Oddziału Ortopedii.

To nie pierwsze pieniądze jakie zarząd powiatu przekazał szpitalowi. – Pod koniec roku przeznaczyliśmy sto tysięcy złotych na remont pomieszczenia pod angiograf, natomiast Rada Powiatu przyjmując budżet na ten rok przegłosowała również 500 tys zł dla szpitala, z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu aparatu mammograficznego i urządzenia do kruszenia kamieni nerkowych za pomocą lasera – wylicza Sebastian Niżnik starosta sanocki.

25-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)