REKLAMA
REKLAMA

Ruszyły przygotowania do Mistrzostw Świata w Sanoku!

SANOK. Po raz pierwszy w Polsce, 25 i 26 stycznia 2013 r. odbędą się finały drużynowych mistrzostw świata w wyścigach motocyklowych na lodzie. Gospodarzem tego wydarzenia będzie Miasto Sanok.

 

Sanok, zwany „stolicą polskiego ice speedway’a” ma już na swoim koncie sukcesy przy organizacji sześciu edycji turnieju ICE Racing Sanok Cup, finału Mistrzostw Europy i czterokrotnie rund kwalifikacyjnych Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Sprawdziliśmy się wiele razy, udowadniając, że potrafimy zorganizować zawody na poziomie światowym. Dysponujemy odpowiednią  infrastrukturą, którą ciągle rozbudowujemy i ulepszamy. Corocznie osiągamy oglądalność kilkunastu milionów widzów w kraju i zagranicą – powiedział dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Miasta Sanoka.

Kierując się tymi doświadczeniami i wysoką oceną PZM oraz federacji światowej FIM, promotorzy ICE Racing Team Polska – Paweł Ruszkiewicz i Włodzimierz Szkudlarek wraz z burmistrzem Sanoka – dr Wojciechem Blecharczykiem dołożyli wszelkich starań, aby Sanok stał się gospodarzem FIM Team Icespeedway Gladiators World Championship.

FOTO: TOMASZ SOWA

Będą to jedne z największych motocyklowych zawodów o randze światowej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Organizatorzy oczekują wielu gości z krajów partnerskich, ambasad, konsulatów, urzędów, instytucji. Będzie to świetna forma promocji dla Sanoka, Podkarpacia, a także Polski. Jednak władze Sanoka przy tej okazji chcą promować nie tylko swoje miasto.

Chcemy, wzorem Berlina i innych miast, zaprezentować także naszych partnerów z Podkarpackiego Trójmiasta oraz Przemyśla, Jarosławia, Leska, Ustrzyk i Rzeszowa. Będzie to dobry moment, aby się pokazać w znacznie szerszym wymiarze niż do tej pory w czasie organizacji mistrzostw Europy i w czasie organizacji eliminacji Mistrzostw Świata – objaśnia Burmistrz Sanoka.

Przygotowania ruszyły już pełną parą. O wszelkich szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

źródło: materiał nadesłany

08-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)