REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Fortepian za 520 000 zł dla PSM!

SANOK. Sanocka Szkoła Muzyczna pod koniec 2011 roku wzbogaciła się o nowy, wspaniały instrument – fortepian koncertowy najwyższej klasy, który znacząco poprawił instrumentarium sekcji fortepianu szkoły, do tej pory nie posiadającej instrumentu wysokiej klasy, odpowiedniego dla jej osiągnięć.

 

W ramach prowadzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Operacyjnego „Rozwój szkolnictwa artystycznego” z priorytetu „Instrumenty dla szkolnictwa artystycznego” – na wniosek przygotowany przez dyrekcję, w listopadzie  2010 roku przyznano początkowo kwotę 150 000zł, po długich staraniach dyrekcji zwiększoną w trybie nadzwyczajnym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego – po jego pobycie w Sanoku na otwarciu Rynku Galicyjskiego – do 500 000zł – na realizację zadania „Zakup fortepianu koncertowego „Steinway” dla PSM I i II st. w Sanoku”.

Dotacja 20 000 zł na wkład własny z Centrum Edukacji Artystycznej pozwoliła na realizację tego zadania w łącznej kwocie 520 000zł.

Nowy piękny fortepian „testuje” uczennica Emma Kornecka z klasy Miho Kurihary

W wyborze najlepszego modelu w fabryce Steinwaya w Hamburgu pomogła grupa ekspertów – zaproszony znakomity pianista Stanisław Drzewiecki wraz z Szymonem Jasnowskim, wybitnym stroicielem Filharmonii Narodowej oraz Januszem Ostrowskim – kierownikiem sekcji fortepianu, która z 7 przedstawionych do „testowania” instrumentów wybrała najlepszy, który zachwycił wszystkich.

Przy  tej okazji pragniemy jeszcze raz wyrazić naszą ogromną wdzięczność za pomoc w wyborze instrumentu o tak szlachetnym brzmieniu.

Znakomity fortepian „Steinway & Sons” D-274 stoi już na estradzie nowej sali koncertowej i jest „rozgrywany” przez uczniów i przygotowywany do wykorzystania podczas VII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.  Niewątpliwie takiej klasy instrument zmobilizuje uczniów sekcji fortepianu do wzmożonego wysiłku i jeszcze lepszych wyników.

 

23-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)