REKLAMA
REKLAMA

Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski otwarty!

PODKARPACIE. Pierwszym Badaniem Kontrolnym w zawodów rozgrywanych w Korczynie rozpoczął się sezon GSMP. Podczas piątkowego odbioru administracyjnego kibice jacy zgromadzili się przy Hali Widowiskowo Sportowej w Krośnie mogli zobaczyć samochody zawodników, którzy będą walczyć o tytuły Mistrzowskie.

Na liście zgłoszeń organizator Automobilklub Małopolski zanotował rekordową frekwencję 83 zawodników. Ponad połowa stawki to samochody historyczne, jakie zagościły w GSMP na dobre.

Podczas odbioru administracyjnego zgłosiło się 82 zawodników i tylu też przeszło badanie kontrolne. Na liście warunkowo przyjętych widnieją zawodnicy nr 2 i 26 Aleksander Michałowski i Tomasz Senkowski, którzy w sobotę rano przejdą odbiór administracyjny i BK. Zawodnik nr 19 Marian Czapka musi przejść z rana ponowny odbiór administracyjny. Zawodnicy nr 74, 69 i 82 muszą do rana usunąć nieprawidłowości stwierdzone podczas badania kontrolnego.

Poza Aleksandrem Michałowskim ze ścisłej czołówki pojawili się Mistrzowie klasyfikacji generalnej sezonu 2011 – Mariusz Stec i Andrzej Szepieniec. Do stawki mocnych cztero łapów dołączył Artur Rowiński w Audi Quattro oraz Grzegorz Kozioł, który pojedzie w klasie A+2000 Mitsubishi Lancerem.

Oprócz wspaniałych bolidów jakie już w sobotę i niedzielę ruszą na trasę 1 i 2 rundy GSMP Korczyna, już od rana trwały imprezy towarzyszące. Najmłodsi mieli okazję poznać zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego zaprezentowane przez grupę Scena PRL z Krosna. Obok badania kontrolnego ustawione zostało miasteczko rowerowe, a Żandarmeria Wojskowa zapraszała wszystkich do skorzystania z symulatora zderzeń czołowych.

Kibice zobaczą pierwszych zawodników na 4540m trasie już od godziny 9.00 w sobotę. Pierwszy podjazd zapoznawczy rusza o godzinie 10.30, a podjazdy wyścigowe o 15.00. Zapraszamy kibiców na trasę wyścigu i prosimy o bezpieczne kibicowanie.

Patronem medialnym imprezy są portale: Esanok.pl, Bieszczady24.pl oraz Podkarpacie24.pl.

Łukasz Strzelecki
Rzecznik Prasowy
9 Wyścig Górski „Prządki” 2012

17-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)