REKLAMA
REKLAMA

To nie jest mecz. To są derby!

STAL SANOK. W najbliższą sobotę (25 bm.) piłkarze Stali Sanok po raz 4 wybiegną na boisko walczyć o ligowe punkty w obecnym sezonie. Przeciwnikiem Żółto-Niebieskich będzie ekipa Czarnych Jasło. Początek spotkania o godz. 17.00.

Mecze Stali z Czarnymi
Ostatni mecz pomiędzy zespołami to sparing, przed startem obecnego sezonu. 1 sierpnia sanoczanie pokonali Czarnych 3:1. Bramki dla Stali w tamtym spotkaniu zdobyli Sobolak, Niemczyk i Podubiński. Mecze sparingowe to jednak nie to samo, co walka o ligowe punkty czy spotkania w pucharach. Choć i tu w ostatnich pojedynkach to sanoczanie byli górą. W sezonie 2009/2010 Żółto-Niebiescy wyeliminowali Czarnych z 1/2 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Krosno, zwyciężając 2:0, po bramkach Michała Zajdla i Piotra Kowalskiego.

W lidze, piłkarskie drogi zespołów skrzyżowały się po raz ostatni w sezonie 2008/2009. Wtedy dwukrotnie Stal Sanok ogrywała Czarnych Jasło 3:0. Były to spotkania w ramach rozgrywek IV ligi podkarpackiej. Na koniec sezonu sanoczanie awansowali do III ligi, natomiast drużyna z Jasła sensacyjnie spadła do klasy okręgowej.

Liczy się tu i teraz
Nie można jednak zbytnio ufać temu co działo się przed kilkoma laty. Zarówno ekipa Stali Sanok jak i Czarnych Jasło to zupełnie inne zespoły. Po trzech dotychczasowych kolejkach ligowych, sanoczanie z kompletem punktów przewodzą w tabeli. Czarni Jasło, z sześcioma oczkami zajmują obecnie 5 lokatę. Żółto-Niebiescy w trzech meczach zdobyli 5 bramek, tracąc 1. Czarni to jak dotychczas najskuteczniejszy zespół w lidze. 11 bramek strzelonych  i trzy stracone. Na ten korzystny bilans ma przede wszystkim wpływ zwycięski mecz ze Stalą Kraśnik 8:0.

Stal Sanok w sezonie 2012/2013
Lublinianka Wieniawa Lublin – Stal Sanok 0:1
Stal Sanok – Orlęta Łuków 2:0
Orzeł Przeworsk – Stal Sanok 1:2

Czarni Jasło w sezonie 2012/2013
Czarni Jasło – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3
Stal Kraśnik – Czarni Jasło 0:8
Czarni Jasło – Chełmianka Chełm 1:0

Najskuteczniejszym zawodnikiem w Stali Sanok jest Damian Niemczyk. Z kolei w drużynie gości, z czterema bramkami, przewodzi Artur Wierdak.

Strzelcy w Stali Sanok:
Damian Niemczyk 3
Piotr Łuczka 1
Bartosz Sieradzki 1

Strzelcy w Czarnych Jasło:
Artur Wierdak 4
Daniel Góra 3
Tomasz Dziobek 1
Dariusz Kurowski 1
Waldemar Złotek 1
Tomasz Dziobek 1

Stal Instal-Bud Sanok – Czarni Jasło
25 sierpnia 2012 (sobota), godz. 17:00
Stadion MOSiR w Sanoku, ul. Żwirki i Wigury

M.P.

24-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)