REKLAMA
REKLAMA

Wystawa malarstwa Mariana Waldemara Kuczmy

SANOK. Muzeum Historyczne w Sanoku zaprasza na otwarcie wystawy: „Marian Waldemar Kuczma malarstwo” w dniu 04.07.2012 (środa) o godz. 17.00 w Sali portretowej sanockiego zamku.

 

Marian Waldemar Kuczma urodził się w 1967 r. w Sanoku. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Miejscu Piastowym (specjalizacja – snycerstwo). W latach 1988-93 studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W 1993 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Józefa Hałasa i prof. Mieczysława Zdanowicza. Obecnie prowadzi pracownię dyplomującą z malarstwa. Od  2008  r.  jest  kierownikiem  Katedry  Malarstwa  Akademii  Sztuk  Pięknych  we  Wrocławiu.


O  swoim  malarstwie
Nie wytyczam sobie sztywnych ram i obszarów inspiracji. Staram się być niezależnym od wykalkulowanych doktryn i zasad czy przyjętych a priori koncepcji ikonograficznych. W trakcie malowania często pojawiają się nowe pomysły i koncepcje. Wchodząc w przestrzeń obrazu, wydają się być bardziej atrakcyjne niż powód, dla którego rozpocząłem pracę nad płótnem. Eliminuję je – wychodząc z założenia, że za wszelką cenę muszę realizować swój pierwotny zamysł – ten, który został nakreślony w szybkim szkicu na kartce papieru i do którego odnoszę się w trakcie malowania. Proces malarski jest dla mnie rodzajem złożonej osobistej gry, potrzebą utrzymania (w trakcie pracy i poza nią) niesłabnącej  aktywności,  jest  rodzajem  penetracji  obrazu  i  odczuwania  jego  wewnętrznego  pulsowania.

29-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)