REKLAMA
REKLAMA

Zakończyły się rozgrywki Szkolnej Ligi Unihokeja

SANOK. Po rozgrywkach Sanockiej Ligi Unihokeja przyszedł czas na rozstrzygnięcia w Lidze Szkół Podstawowych o Mistrzostwo Sanoka. To już X Edycja rozgrywana jak zawsze (marzec- kwiecień) na zasadzie cotygodniowych turniejów, gdzie kolejny (system ”każdy z każdym”) odbywał się w sali gimnastycznej innej szkoły .

 

Ostatni, połączony z ogłoszeniem wyników, wyróżnień i rozdaniem nagród odbył się tradycyjnie w SP1. Emocje rosły z każdym spotkaniem by osiągnąć apogeum w ostatnim pojedynku turnieju i całej edycji. Spotkały się w nim drużyny SP6 i SP4, które dotychczas zgromadziły taką samą liczbę punktów. Oczywistym było, że zwycięzca tego pojedynku zostanie mistrzem.

Ubiegłoroczny triumfator  SP6 nie sprostał pretendentowi do tytułu – SP4 ulegając po bardzo emocjonującej grze 1:4, (bramki nr 3 i 4 padły w ostatniej minucie) . To pierwszy sukces ekipy z Wójtostwa (dotychczas raz wygrała SP6, dwa razy SP2 i sześciokrotnie SP1).

Na osłodę pozostał „Szóstce” tytuł króla strzelców dla Konrada Filipka, który przekroczył magiczną, trzycyfrową granicę strzelając w całej edycji aż 109 goli! Biorąc pod uwagę fakt, że zaczynał swą przygodę ze szkolnymi rozgrywkami już w klasie 2 to po 4 latach gry zdołał uzbierać na swoim koncie aż 219 trafień!

Wynik iście imponujący i chyba niemożliwy do „pobicia”.  Najlepszym zawodnikiem rozgrywek  oprócz wspomnianego już Filipka wybrano Jakuba Bukowskiego z SP4 a tytuł najlepszego bramkarza przypadł Mateuszowi Buczkowi z SP2.

Wyniki ostatniego turnieju:

SP 6 – SP 2   10 : 0
SP 4 – SP 3    3 : 0
SP 1 – SP 2    4 : 0
SP 3 – SP 6    1 : 4
SP 4 – SP 1    1 : 0
SP 3 – SP 2    3 : 0
SP 1 – SP 6    1 : 5
SP 4 – SP 2    3 : 0
SP 3 – SP 1    3 : 4 k.
SP 6 – SP 4    1 : 4

Końcowa punktacja ligi (Grand Prix):

1.       SP4 – 23pkt.
2.       SP6 –  22pkt.
3.       SP1 – 15pkt.
4.       SP3 – 8pkt.
5.       SP2 –  7pkt.

Skład zwycięskiej drużyny SP4: Kamil Kramarz (bramkarz), Jakub Bukowski, Bartłomiej Skrabalak, Szymon Dobosz, Jakub Fineczko, Krzysztof Bukowski, (wcześniej grali również Szymon Drobot, Wojciech Suchora, Paweł Stańczak, Domink Jakiel, Jakub Kostka). Opiekun Bartłomiej Grega.

Kolejna edycja ligi przeszła do historii.  Udział w niej wzięło w sumie ok. 50 uczniów klas V i młodszych wszystkich sanockich podstawówek. Mile i pożytecznie spędzili czas wolny (rozgrywki odbywały się po zajęciach szkolnych). Sporo się nauczyli i udoskonalili niemałe już umiejętności. Między innymi dzięki takim rozgrywkom sanoccy uczniowie od wielu lat odnoszą sukcesy na zawodach szkolnych na szczeblu wojewódzkim i nie tylko.

09-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)