REKLAMA
REKLAMA

Sukces uczniów z klasy klarnetu Wiesława Brudka!

SANOK/KROSNO. W dniach 25-28 kwietnia w Krośnie odbywał się VI Ogólnopolski Festiwal Klarnetowy. Honorowy patronat nad imprezą objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Kilkudziesięciu klarnecistów i zespoły klarnetowe z całej Polski oceniało 5 jurorów z Akademii Muzycznych, którym przewodniczył prof. Andrzej Godek z Akademii Muzycznej w Krakowie.

Sanocka Szkołę Muzyczną reprezentowało 2 uczniów z klasy klarnetu Wiesława BrudkaTomasz Sowa i Arkadiusz Jakiel.

Ich występ należy zaliczyć do bardzo udanych, gdyż Tomasz Sowa zajął 1 miejsce (2 i 3 nie przyznano) w swojej kategorii wiekowej, natomiast Arkadiusz Jakiel 2 miejsce.

Tomek zdeklasował konkurentów z całej Polski brawurowo wykonując Sonatę na klarnet F. Poulenca, natomiast Arek zagrał Wariacje C. Bärmana – relacjonował Wiesław Brudka.

W dniu konkursu (wieczorem) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbył się koncert tegorocznych absolwentów Szkół Muzycznych – na którym Tomek Sowa wraz z Piotrem  Wołczańskim (także z klasy Wiesława Brudka) – brawurowo wykonali Koncert na 2 klarnety i orkiestrę symfoniczną Franza Krommera, otrzymując ogromne brawa od publiczności.

09-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)