REKLAMA
REKLAMA

Złodziej telefonu wydmuchał 8 promili

PRZEMYŚL. Policjanci z przemyskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kradzieży telefonu komórkowego. Jakie było ich zdziwienie, gdy badanie mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 8 promili alkoholu. Był to najwyższy możliwy wynik badania na skali urządzenia.

W czwartek, tuż po godz. 12. został zatrzymany sprawca kradzieży telefonu komórkowego o wartości 200 złotych. Mężczyzna był nietrzeźwy lecz odpowiadał rzeczowo na zadawane przez policjantów pytania i samodzielnie wsiadł do radiowozu.

Po przewiezieniu do komendy, mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ku zaskoczeniu funkcjonariuszy wydruk z urządzenia wskazywał 8 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na fakt, iż był to najwyższy wynik na skali urządzenia, mężczyznę po kilkunastu minutach poddano ponownemu badaniu z wynikiem przeszło 7 promili.

Zatrzymany 38-latek z powiatu przeworskiego został umieszczony w Miejskim Ośrodku Zapobiegania Uzależnieniom w celu wytrzeźwienia.
Po 27 godzinach mężczyzna był już w stanie odpowiadać karnie za popełniony czyn. Usłyszał zarzut kradzieży i złożył wyjaśnienia. Odpowie za naruszenie art. 119 kodeksu wykroczeń.

KMP Przemyśl

20-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)