REKLAMA
REKLAMA

„Czysta Gmina Zagórz” po raz piąty!

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W sobotę 20 kwietnia odbędzie się kolejna odsłona tytułowej akcji ekologicznej, w którą z roku na rok aktywnie włączają się coraz liczniej mieszkańcy zagórskiej gminy.

Inicjatywa zapoczątkowana została w 2009 roku przez Juliusza Pałasiewicza przy wsparciu ówczesnego radnego powiatowego Ernesta Nowaka. W pierwszym, wspólnym sprzątaniu brzegów Osławy i Sanu, wzięła udział kilkunastoosobowa grupa, w której większość stanowili mieszkańcy osiedla Żabnik. Od tego czasu zasięg działań i grono uczestniczących w nich wolontariuszy sukcesywnie się powiększa. – W roku ubiegłym na terenie całej gminy zebraliśmy 496 worków różnych odpadów. W naszą akcję włączyły się m.in. szkoły, straże pożarne oraz wędkarze zrzeszeni w PZW. Cieszy nas powiększające się z roku na rok grono wolontariuszy oraz to, że sukcesywnie spada ilość zbieranych przez nas śmieci – mówi pomysłodawca akcji Juliusz Pałasiewicz.

Swój udział w tegorocznej edycji „Czystej Gminy Zagórz” potwierdziła zdecydowana większość sołtysów i przewodniczących osiedli, którzy będą koordynować działania wolontariuszy na poziomie lokalnym. Wspólne sprzątanie zagorskich okolic rozpocznie się o godz. 9.00 w sobotę 20 kwietnia. Miejsca zbiórek w poszczególnych miejscowościach zostaną podane na plakatach.

W tym roku sołtysi i przewodniczący osiedli zgłosili zapotrzebowanie na ponad 600 worków. Żółte specjalnie oznakowane opakowania przekazane nam przez Zakład Usług Technicznych w Zagórzu oraz plakaty można odbierać w pokoju nr 7 w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy codziennie w godzinach 07.30 – 15.30 – informuje Jerzy Zuba – współkoordynator akcji.

Proekologiczna aktywność mieszkańców cieszy burmistrza Zagórza Ernesta Nowaka, który podkreśla, że: – Bez czystego środowiska naturalnego nie ma mowy o rozwoju gospodarczym gminy. Aby skutecznie przyciągać do nas inwestorów zarówno z branży przemysłowej, jak i turystycznej intensywnie rozbudowujemy gminną sieć kanalizacyjną i wodociągową. Uzupełnieniem działań inwestycyjnych musi być edukacja ekologiczna adresowana zwłaszcza do dzieci i młodzieży.

Podsumowanie akcji odbędzie się 20 kwietnia o godz. 15.00 na terenie OSiR „Zakucie”.

źródło: Urząd Miasta i Gminy Zagórz

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)