REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej rowerzystów i motorowerzystów na drogach

PODKARPACIE. Wiosna i lato to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba jednośladów na drogach. Niestety, policyjne statystyki pokazują, że wzrasta również liczba zdarzeń z ich udziałem. Dlatego w trosce o ich bezpieczeństwo apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, aby zachowywali szczególną ostrożność i stosowali się do przepisów.

Policyjne statystyki pokazują, że na drogach w miesiącach letnich wyraźnie wzrasta liczba zdarzeń drogowych. Lepsze warunki niejednokrotnie kuszą kierowców, by mocniej nacisnąć na gaz. Jednak nie zapominajmy o tym, że w tym czasie również na drogach wzrasta liczba rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów, a co za tym idzie, liczba zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci będą teraz baczniej przyglądać się użytkownikom jednośladów na drodze. Będą zwracać uwagę, czy ich pojazd jest prawidłowo wyposażony i czy kierujący nimi respektują przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że zachowanie rowerzystów i motorowerzystów podczas jazdy nie może stwarzać zagrożenia dla innych użytkowników dróg. Konstrukcja tych pojazdów wymaga od kierującego nie tylko umiejętności, a także zachowania szczególnej ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Działania funkcjonariuszy będą miały na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i dyscypliny w ruchu drogowym.

Apelujemy do kierowców jednośladów, aby korzystając z dróg poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami i podczas jazdy korzystali z elementów odblaskowych. Dzięki takim działaniom będą bardziej widoczni, a przede wszystkim bezpieczniejsi na drodze. Apelujemy również do kierowców samochodów aby pamiętali o tym, że rowerzysta czy motorowerzysta jest o wiele bardziej narażony na niebezpieczeństwo w razie wypadku.

Drodzy rodzice przypominamy, że dziecko do 10 roku nie może jeździć rowerem po drodze publicznej bez opieki osoby dorosłej. Natomiast po 10 roku życia powinno posiadać kartę rowerową, aby korzystać z drogi.

Pamiętajmy o tym, że o bezpieczeństwo na drodze powinniśmy dbać wszyscy.

źródło: KPP Brzozów

foto: sxc.hu / MeiTeng

12-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)