REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: 1140 maskotek na tafli Areny Sanok podczas Teddy Bear Toss (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 1140 pluszowych maskotek wylądowało podczas akcji Teddy Bear Toss w Arenie podczas spotkania Ciarko PBS Bank KH Sanok – HC GKS Katowice. Zabawki trafiły do podopiecznych fundacji Czas Nadziei oraz do pacjentów oddziału dziecięcego sanockiego szpitala.

Akcja Teddy Bear Toss została zorganizowana wzorem lodowisk NHL. Polega ona na tym, że kibice po zdobytej pierwszej bramce swojego zespołu, rzucają na taflę lodowiska przyniesione ze sobą pluszowe maskotki. Wcześniej, akcja odbyła się w Tychach, a 13 grudnia miała zostać przeprowadzona w Krakowie, ale ze względu na ogłoszony 11 grudnia polski „lockout”, akcja odbędzie się w innym terminie.

Teddy Bear Toss zapoczątkowała drużyna Kamloops Blazers (WHL, dywizja B.C.) w sezonie 1993/1994. Zabawa jest niezwykle popularna w kanadyjskiej lidze Western Hockey League, między innymi w kanadyjskim mieście Calgary. 2 grudnia 2013 roku, podczas meczu Calgary Hitman – Medicine Hat Tigers, w ramach Teddy Bear Toss, na lodzie wylądowało prawie 26 tys. maskotek. Co ciekawe, drugi rok z rzędu, pierwszą bramkę dla swojej drużyny zdobył ten sam zawodnik, Pavel Padakin.

6 grudnia akcja została przeprowadzona na lodowisku w Tychach, gdzie 1800 osób znajdujących się na trybunach wyrzuciło 2053 maskotki. W Sanoku, przy 1500 kibicach, zebrano 1140 zabawek.

Po meczu Sanok – Katowice w hokejowym środowisku dało się słyszeć opinie, że gdyby sanoczanie grali z drużyną z ligowej czołówki, na trybunach pojawiłoby się więcej fanów, a co za tym idzie, na lodzie znalazłoby się więcej pluszaków.

Zobacz przebieg akcji Teddy Bear Toss w Sanoku oraz skrót meczu Ciarko PBS – GKS.

12-12-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)