REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Chcą własne łóżko, muszą zapłacić (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. „Hotelowanie rodziców” na oddziałach dziecięcych w szpitalach to norma. Normą jest także pobieranie opłaty za tę usługę. Wysokość kwoty ustala szpital. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy sygnał od Internauty, który stwierdza, że w sanockim szpitalu pobiera się opłatę, za którą nie idzie konkretna usługa.

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO

Internauta pisze:
„Dlaczego za pobyt rodzica przy dziecku na oddziale dziecięcym pobiera się 15 zł na dobę za zakwaterowanie? Przecież to norma że małego dziecka nie zostawi się samego w szpitalu. Gdy dziecko trafia na oddział ma zapewnione: hospitalizację, zakwaterowanie, posiłki, dostęp do świetlicy czyli rozrywki.

Matka czy też ojciec przebywający z dzieckiem na oddziale nie dostaje posiłków, ani osobnego posłania. Rodzic śpi z dzieckiem na jednym łóżku. Z czego korzysta? Zastanawia mnie dlaczego pobiera się takie kwoty?”

Sprawdziliśmy, sanocki szpital pobiera 15 złotych za pierwszą dobę „hotelowania”, za każdą kolejną jest to kwota 10 złotych.
– Za tę kwotę rodzic otrzymuje łóżko z pościelą oraz są opłacane media, czyli woda oraz prąd – wyjaśnia Adam Siembab, dyrektor SP ZOZ w Sanoku.

– Każdy rodzic może przebywać z dzieckiem na oddziale 24 godziny na dobę nie uiszczając opłaty. Opłata jest pobierana tylko od tych rodziców, którzy chcą korzystać z dodatkowego łóżka – podkreśla Alicja Futyma, pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Dziecięcym w sanockim szpitalu.

W szpitalach rodzice mogą wykupić sobie także posiłki. W Sanoku, trzy posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) kosztuje 14 złotych.
– Wydaje nam się, że nie jest to kwota wygórowana – dodaje dyrektor Siembab.

Sprawdziliśmy jak ceny „hotelowania rodzica” (zakwaterowanie i wyżywienie) kształtują się w sąsiednich szpitalach. Przyjmując, że rodzic spędzi z dzieckiem w szpitalu pięć dni.
Szpital Specjalistyczny w Sanoku – 125 zł
Szpital Specjalistyczny w Jaśle – 125 zł
Szpital Specjalistyczny w Brzozowie – 140 zł
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie – 183 zł


[contact-form-7 404 "Not Found"]

05-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)