REKLAMA
REKLAMA

Jubileusz 70-lecia Zbigniewa Osenkowskiego

SANOK / PODKARPACIE. W piątek, 27 września br., o godz. 18, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wernisaż wystawy „Zbigniew Osenkowski – twórczość” zorganizowany z okazji jubileuszu 70-lecia sanockiego grafika.

Zbigniew Osenkowski ma w swoim dorobku niemal tysiąc prac wykonanych różnymi technikami (głównie linoryt i drzeworyt, ale także akwaforta, miedzioryt czy typografia). Ze szczególną pasją poświęca się ekslibrisowi i jego upowszechnianiu. Ponadto jst autorem monografii rodzinnej miejscowości „Zagórz nad Osławą”, broszur i wydawnictw jubileuszowych oraz artykułów w prasie regionalnej i specjalistycznej, a także współautorem Rocznika Sanockiego”.

Wielokrotnie nagradzany za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury, a także za twórczość graficzną, od 10 lat jest ponadto kuratorem Sanockiej Galerii Ekslibrisu, działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku, sprowadzając do miasta wystawy grafików i ekslibrisistów z kraju i z zagranicy.

24-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)