REKLAMA
REKLAMA

,,Karpaty łączą” – Forum Gmin Karpackich

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 26 – 27 września do Sanoka przyjedzie prawie 100 samorządowców z gmin karpackich (Małopolska, Podkarpacie, Śląsk). Wezmą oni udział w Forum Karpackich Gmin, które jest częścią dużego projektu „Karpaty Łączą”, realizowanego przez UNEP/GRID, Stowarzyszenie Ekopsychologia, Tatrzańsko-Beskidzką Spółdzielnię „Gazdowie” i Organizację „Beskid Zielony”.

 

Konferencja, przeznaczona dla samorządów, poświęcona będzie zagadnieniom związanym z regionem karpackim, jego rozwojem i perspektywami, ochroną zasobów, ale także problemami, trudnościami. Prelegenci przedstawią również możliwości korzystania ze środków w nowej perspektywie finansowej, przeznaczonych głównie dla gmin karpackich.

Miejscem konferencji będzie sala audytoryjna hotelu Chutor Kozacki. Organizatorzy zaprosili wielu ciekawych gości, m.in. przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i Małopolskiego, Urzędu Miasta Sanoka, Stowarzyszenia Ekopsychologia, UNEP/GRID, PwC. Konferencji będzie przewodniczył Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.
Dwudniowe forum zakończy zwiedzanie Sanoka.
Podobne spotkania odbywały się już z udziałem przedstawicieli ministerstw turystyki i gospodarki z krajów karpackich.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku


„Karpaty łączą – mechanizm konsultacji i współpracy dla wdrażania Konwencji Karpackiej” to projekt współfinansowany w latach 2012-2015 przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt realizowany w województwach małopolskim i podkarpackim skierowany jest do lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, lokalnych przedsiębiorców i rolników oraz przedstawicieli środowisk naukowych, służb ochrony przyrody i turystów. Celem projektu jest ochrona i zrównoważone użytkowanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej polskich Karpat przez wsparcie wdrażania postanowień Konwencji Karpackiej.

24-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)