REKLAMA
REKLAMA

,,Karpaty łączą” – Forum Gmin Karpackich

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 26 – 27 września do Sanoka przyjedzie prawie 100 samorządowców z gmin karpackich (Małopolska, Podkarpacie, Śląsk). Wezmą oni udział w Forum Karpackich Gmin, które jest częścią dużego projektu „Karpaty Łączą”, realizowanego przez UNEP/GRID, Stowarzyszenie Ekopsychologia, Tatrzańsko-Beskidzką Spółdzielnię „Gazdowie” i Organizację „Beskid Zielony”.

 

Konferencja, przeznaczona dla samorządów, poświęcona będzie zagadnieniom związanym z regionem karpackim, jego rozwojem i perspektywami, ochroną zasobów, ale także problemami, trudnościami. Prelegenci przedstawią również możliwości korzystania ze środków w nowej perspektywie finansowej, przeznaczonych głównie dla gmin karpackich.

Miejscem konferencji będzie sala audytoryjna hotelu Chutor Kozacki. Organizatorzy zaprosili wielu ciekawych gości, m.in. przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego i Małopolskiego, Urzędu Miasta Sanoka, Stowarzyszenia Ekopsychologia, UNEP/GRID, PwC. Konferencji będzie przewodniczył Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.
Dwudniowe forum zakończy zwiedzanie Sanoka.
Podobne spotkania odbywały się już z udziałem przedstawicieli ministerstw turystyki i gospodarki z krajów karpackich.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku


„Karpaty łączą – mechanizm konsultacji i współpracy dla wdrażania Konwencji Karpackiej” to projekt współfinansowany w latach 2012-2015 przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt realizowany w województwach małopolskim i podkarpackim skierowany jest do lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych, lokalnych przedsiębiorców i rolników oraz przedstawicieli środowisk naukowych, służb ochrony przyrody i turystów. Celem projektu jest ochrona i zrównoważone użytkowanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej polskich Karpat przez wsparcie wdrażania postanowień Konwencji Karpackiej.

24-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)