REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj Boże Ciało. Procesje w Sanoku i Zagórzu ( ZDJĘCIA, VIDEO z 2012 roku )

SANOK / ZAGÓRZ. Jutro Boże Ciało czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Obrzędom kościelnym towarzyszą uroczyste procesje. Główna procesja Bożego Ciała w Sanoku rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w klasztorze Franciszkanów i przejdzie ulicami do kościoła Chrystusa Króla

(ul. Jana Pawła II).

W Zagórzu procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika na Nowym Zagórzu i przejdzie ulicami do Kościoła na Zasławiu.

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA – SANOK 2012


Prosimy na procesję przygotować chorągwie, feretrony, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących dzwonkami, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach liturgicznych. Procesja ta jest wyrazem naszej wiary, ma charakter religijny, prosimy to uszanować. Domy niech w tym dniu będą szczególnie przyozdobione. Od Bożego Ciała przez oktawę, będzie procesja Eucharystyczna, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwonkami.

Franciszkanie Sanok


29-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)