REKLAMA
REKLAMA

Miasto przejmie przystanek kolejowy

SANOK / PODKARPACIE. Gmina Miasta Sanoka już w tym tygodniu stanie się właścicielem przystanku kolejowego Sanok Miasto. Zgodę na to wyrazili radni miejscy podczas sesji 24 października.


Radni zgodzili się na nieodpłatne nabycie przez Miasto prawa użytkowania wieczystego działki o pow. 0,0832 ha wraz z prawem własności zlokalizowanego na tej działce budynku. Przystanek ten, obok dworca głównego i przystanku Sanok Dąbrówka, jest częścią infrastruktury kolejowej obsługującej ruch pasażerski w Sanoku. Mieszczą się w nim kasy biletowe, poczekalnia i pomieszczenie dróżnika. Na fali niedawnych decyzji PKP o zbywaniu majątku kolejowego, Gmina Miasta Sanoka otrzymała propozycję przejęcia nieodpłatnie działki z budynkiem przystanku Sanok Miasto.

Władze Miasta Sanoka zamierzają wydzierżawić komuś lub użyczyć przejętą nieruchomość.

Chcielibyśmy zaoferować najemcy obiekt dawnej poczekalni wraz z zapleczem do wykorzystania pod działalność, która wzbogaci ofertę usługową południowego śródmieścia. Zależy nam na tym, aby obiekt ten żył i został ładnie odnowiony. Co do ewentualnej działalności w nim prowadzonej, chcemy zwrócić się do chętnych inwestorów, żeby zgłaszali swoje propozycje do Urzędu Miasta – mówi Ziemowit Borowczak, zastępca Burmistrza Sanoka.

Warto dodać, że obiekt w niewielkiej części musi zachować funkcję obsługi ruchu pasażerskiego.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

28-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)