REKLAMA
REKLAMA

Powiat Sanocki: Rusza wspólny projekt ze Świdnikiem

SANOK / PODKARPACIE. Promocja kultury, regionalnych potraw i zwyczajów – to główne założenia projektu, który Powiat Sanocki realizuje wspólnie z miastem Świdnik na Słowacji.

Obydwie strony spotkały się właśnie podczas omawiania szczegółów współpracy. – Przez ten projekt mamy szanse zaprezentować siebie nawzajem – my w Sanoku promujemy Świdnik, Słowacy z kolei promują nas u siebie – mówi  Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Projekt składa się z kilku wspólnych imprez – Dni Świdnika (28-29. czerwca), Bartnik Ziemi Sanockiej (1. września), Noce Kultury Galicyjskiej w Muzeum Historycznym w Sanoku (12-15. września), Święto Pieroga (15 lub 22. września w Muzeum Etnograficznym w Świdniku.

Podczas spotkania, które zorganizowano w Muzeum Etnograficznym w Świdniku omówiony został aktualny stan realizacji projektu, ustalono dokładny terminarz imprez organizowanych, a także podział obowiązków między partnerami i obowiązki w zakresie promocji projektu. Podjęto szczegółowe uzgodnienia o wzajemnym udziale artystów, zespołów muzycznych, rzemieślników i pszczelarzy w imprezach organizowanych w ramach projektu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

25-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)