REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Jarmark 2013 (ZOBACZ NA ŻYWO)

SANOK / PODKARPACIE. Już 18 sierpnia na sanockim Rynku oraz zrewitalizowanym niedawno placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka, spadkobierca tradycji odbywającego się do tej pory Jarmarku Ikon.

ZOBACZ SANOCKI RYNEK NA ŻYWO – kliknij

 

 

 

W początkowym zamierzeniu impreza miała eksponować przede wszystkim sztukę ikonopisarską, z której słynie nie tylko Sanok, ale także całe Bieszczady. Z czasem jarmark przekształcił się w święto wszystkich artystów i rękodzielników, których w Bieszczadach jest szczególnie wielu. Impreza stanowi dopełnienie istniejącego od dziesięciu już lat „Szlaku Ikon” i ekspozycji w sanockim Muzeum Historycznym, będących jednymi z największych magnesów dla turystów odwiedzających nasze miasto i region. Jarmark stanowi swoistą promocję tych niewątpliwych atrakcji i produktów turystycznych Podkarpacia. W minionych latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość uczestników, jaka wzięła udział w tym wydarzeniu, oscylująca wokół około 20 tys. osób z kraju i zagranicy.

 

W tym roku, po raz drugi Sanocki Jarmark jest częścią oferty „Zatrzymaj klimat lata”. Jest to blok 3 imprez, na które będą zapraszać do siebie w sierpniu Sanok (18.08.), Krosno (23-25.08) i Jasło (31.08. – 01.09.) – czyli Podkarpackie Trójmiasto. To kolejny akcent wspólnych działań promocyjnych prowadzonych przez te trzy miasta, który wsparty będzie kampanią promocyjną w mediach. Zapraszamy również na nową stronę internetową jarmarku: www.sanockijarmark.pl Znajduje się tam wiele ciekawych informacji na temat obecnej imprezy i poprzednich jej edycji.

Jak co roku Urząd Miasta Sanoka w ramach Sanockiego Jarmarku przygotował wiele atrakcji. W programie m.in.: prezentacje sanockich, bieszczadzkich i podkarpackich pracowni ikon, prezentacje artystów ludowych i rzemieślników z całej Polski. Wzorem ubiegłego roku na sanockim Rynku swoje wyroby pokaże Centrum Dziedzictwa Szkła z Krosna. Oprócz niezapomnianych wrażeń estetycznych, będzie można zakupić wszystkie prezentowane produkty.
Uzupełnieniem Sanockiego Jarmarku będą koncerty. Na scenie wystąpią m.in. Le Moor, Larz Reller Band z Ukrainy, Ivo Stars Band, cymbalista Mateusz „Józef” Sowa oraz zespoły z Jasła i Krosna. Gwiazdą Sanockiego Jarmarku będzie zespół SIKLAWA.

ZOBACZ SANOCKI RYNEK NA ŻYWO – kliknij

 

ZOBACZ SANOCKI RYNEK NA ŻYWO – kliknij

zdjęcia z ubiegłego roku

18-08-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)