REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 1040 miejsc w przedszkolach i „zerówkach”. 1 marca rozpoczyna się nabór! (FILM)

SANOK: 1040 miejsc w przedszkolach i „zerówkach”. 1 marca rozpoczyna się nabór! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Od 1 marca rozpoczyna się nabór do przedszkoli oraz oddziałów „zerowych”. Urząd Miasta przygotował 1040 miejsc głównie dla dzieci z  Sanoka. Nabór potrwa do 15 marca.

W bieżącym roku przygotowaliśmy 865 miejsc dla dzieci w sanockich przedszkolach oraz 175 w oddziałach „zerowych” w Szkołach Podstawowych nr 1, 3, 4 oraz 6 – mówi wiceburmistrz Sanoka Marian Kurasz.

Zainteresowani rodzice karty zgłoszeniowe będą mogli pobrać w sekretariatach poszczególnych przedszkoli oraz drogą elektroniczną ze stron internetowych placówek. Listy osób zakwalifikowanych będą ogłoszone w dniu 31 marca. Rodzicom przysługuje możliwość odwołania się od decyzji komisji rekrutacyjnej w przeciągu 7 dni od pojawienia się list.

Pomimo, że nabór jeszcze się nie rozpoczął, to rodzice od początku roku oblegają przedszkola. – Od stycznia odwiedzają nas rodzice, którzy dopytują o kwestie związane z naborem. Odbieramy, także wiele telefonów w tej kwestii – mówi Elżbieta Ziajka, dyrektor Samorządowego przedszkola nr 1 w Sanoku.

Nabór odbywa się zgodnie z przyjętymi procedurami. Na pierwszeństwo mogą liczyć 5 i 6 latki, którym gmina zobowiązana jest zapewnić przedszkole lub oddział „zerowy”. Rodzice 3 i 4 latków mogą składać podanie o przyjęcie dziecka do placówki, jednak nabór będzie odbywał się zgodnie z ustalonymi kryteriami.

– W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców, którzy samotnie spawających opiekę lub niepełnosprawnych, a także najmłodsi, którzy otrzymali orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej lub wychowywani są w domach zastępczych. W przypadku rodziców pracujących decydującym kryterium jest zapisanie dziecka na jak największą ilość godzin do przedszkola – dodaje Marian Kurasz.

Prowadzenie przedszkoli jest zadaniem własnym  gminy. W związku z tym samorządy nie otrzymują na ten cel subwencji. Roczny koszt prowadzenie tego typu placówek  w Sanoku wynosi prawie 8 milionów złotych. Z czego mniej więcej 10% stanowią wpłaty rodziców.

Więcej w materiale filmowym.

 

15-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)